1 DVB-T antena za 5 TV

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

1 DVB-T antena za 5 TV

Odgovor Napisal/-a gost »

zdravo
na strehi imamo TV. anteno (ta je povezana na spodnjo telvizijo) sedaj pa smo naredili novo podstrešno stanovanje in bi radi priklopili več TV-jev na isto anteno. pa sem si ogledoval tale razdelilec : http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/854
in me zanima če je to to kar potrebujem ? skupno imamo 5 TV-jev.... pa a to kaj zgubiš na kvaliteti slike ?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V kolikor je s signalom vse v redu potem je ojačevalnik Televes 5531 dobra izbira. Obvezno pa morate imeti na podstrehi priključek 220 V, ker morate ojačevalnik priključiti na koaksialni vod maksimalno 5 metrov od antene. Vse kar je dlje je lahko za kvaliteto signala usodno.
Spodaj imate košarico.Dodal sem še nekaj malenkosti, ki so neobvezujoče, če jih že imate.Priporočeam zamenjavo IEC konektorjev

5 x Konektor IEC moški 4130
1 x Hišni ojačevalnik TELEVES 5531
10 x Objemka OBZ- 8
20 x Vezica 250 x 4,8
1 x DVB-T antena BLU420F
10 x Konektor F navojni
5 x Koaksialni kabel Cavel DG113
Zadnjič spremenil ANTENE, dne 23 Dec 2012, 13:14, skupaj popravljeno 2 krat.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Spoštovani!

Za sprejem zemeljskih kanalov na hrvaškem, rabim dobro anteno. Eno sem že kupil od Iskre (t.i. ribja kost), vendar ugotavljam naslednje:

Na podstrešju, kjer imam povezavo z anteno imam dobro sliko. Sprejemam 14 kanalov.

Ker imam v dvonadstropni hiši predvidene 4 TV sprejemnike, sem na podstrešju vgradil delilnik za 4 TV.

Eno nadstropje niže od podstrešja, je signal že tako slab, da DVB tuner ne da niče od sebe. V prvem nadstropju in pritličeju je tudi enako- niče. Delilnik je pravilno zvezan. Poiskusil sem tudi povezati posamezna nadstropja direktno brez delilnika- niče . Instalacija je narejena OK, ker sem to vse preveril z inštrumentom. Povsod imam vaše F konektorje (kleščea ste mi pred kratkim poslali).

Menim, da rabim boljšo anteno in ojačevalec (mogoče obstoja ojačevalec, ki ima že 4 izhode).

Hvala in lep pozdrav!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Odgovor je tudi za vas enak zgornjemu.Tudi za vas je lahko košarica ista. Še enkrat ne spreglejte da je potrebno ob anteni imeti priključek 220 V.
Navsezadnje se lahko odločite tudi za trivejni aktivni ojačevalnik http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/846 , pod katerim pa morate potem na eno izmed vej priključitidvovejni delilnik, da tako omogočite štiri priključeke.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Zelo elegantna rešitev je , če imate 220 V poleg antene

1 x Antenski ojačevalnik AB010
1 x Usmernik Terra PI009 4 TV
7 x Konektor F navojni za kabel RG6
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Doma imam antenski sistem na katerega je priklopljenih pet TV-sprejemnikov. Zadeva zasilno deluje,delovala pa je optimalno do dne,ko sem zaradi sanacije strehe antene prestavil na podstrešje. Zaradi prestavitve anten imam namreče na dveh TV-sprejemnikih težave pri spremljanju določenih kanalov.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V kolikor je z anteno in s signalom ter montažo vse v redu lahko vse skupaj ojačeate s spodnjimi artikli. Na ta način pokrijete linijske izgube po kablih

1 x Antenski ojačevalnik ES2RU
1 x Usmernik AM100N
1 x 6-vejni delilnik PA6

in ne pozabite na primerne F konektorje za vaš kabel
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
tnedel1
Prispevkov: 10
Pridružen: 05 Mar 2013, 16:21

Anteni

Odgovor Napisal/-a tnedel1 »

Pozdravljeni. Odločeam se za nakup dveh anten. Zanima me kolikšna je čeakalna doba te antene DVB-T antena BLU420PLUS? Kako naj uredim z napajanjem. Lep pozdrav
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

BLU420PLUS je Fracarro nadomestil z BLU 10 HD, ki jo imamo na zalogi. Antena je brez ojačevalnika zato napajanja za njeno delovanje ne potrebujete.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori