kako izvesti antenski sistem za prikolico, vikend ...

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
pozabi
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Apr 2011, 16:54

kako izvesti antenski sistem za prikolico, vikend ...

Odgovor Napisal/-a pozabi »

Živjo, potrebujem pomoč.

Rad bi izvedel čim manj viden antenski sistem pod odprtim nadstreškom.
Pod njim je kamp prikolica (do izgradnje vikenda, še par let)

Stanje :
- smer 1, kanali 36, 44, 48
- smer 2, kanali 32, 42, 64
Med obema smerema je kot 120 st., polarizaciji sta različni.
Sprejem iz vsake smeri posebej je odličen, slika in glas tekoča, brez kockanja in zatikanja, če je kabel dolg do 10m, če dodam 10m podaljšek, je pri nekaterih programih že malo slabše. Kot anteno uporabljam kar v dipol zaključen koax.

Želja :
Najlažje bi pod ostrešje skril kar dva dipola enega ob drugem in kable združil v enega, ter speljal v prikolico.

Antene, ki bi pokrivala tak razpon kota in sprejemala tako V kot H polarizirane signale in bi bila majhna, verjetno ni.

Kako torej naj se lotim težave ?

LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Teoretično bi šlo s spodnjimi artikli.Kaj pri vas pomeni dvojno širokopasovno združevanje pa je tako na daleč težko ugotovit

1 x Konektor IEC moški 4130
10 x Koaksialni kabel RG6U
1 x DVB-T sprejemnik TS6511 HD
2 x DVB-T antena P-20 DTT
1 x Antenski združilnik ESVUU
1 x Antenski ojačevalnik AB001
1 x Pritrdilec vertikale D-2
5 x Konektor F navojni za kabel RG6
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
pozabi
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Apr 2011, 16:54

Odgovor Napisal/-a pozabi »

Hvala za hiter odgovor.
Za spremljanje programa se uporablja odslužen laptop, preko USB sprejemnika, saj razen 12V akumulatorja ni druge energije.
Gledanje TV je zelo redko, zato v nek profi sistem ne mislim investirati.

Ker trenutno dipol odlično sprejema, bom poskusil z dvema enakima dipoloma, preko združilnika in ojačevalnika. Za preizkus mi ju bodo posodili v lokalni trgovini.

Vem, da bi ponujeni sistem dobro funkcioniral, vendar vidna antena pod konstrukcijo ne pride v poštev. Pomeni krajo in vlom v kamp prikolico, saj so cigani pravzaprav že povsod. To je občutil tudi že sosed par 100m od mene.

Za mnenje sem vprašal, ker z antenami nimam veliko izkušenj, sem potiho pričakoval, da obstaja kakšna in/outdoor univerzalna širokopasovna in širokokotna antena, ki bi mi lahko rešila problem.

LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Diskretna antena

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Najbolj diskretna je antena ML2020 oziroma ML2021 ali LUNA ter DIGINOVA. Najdete jih na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... /1/sort/3d
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
pozabi
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Apr 2011, 16:54

Odgovor Napisal/-a pozabi »

Luna bi bila najbolj primerna, verjetno bi moral dodati ojačevalnik.
Bom konec tedna preveril z ojačevalcem in dipolom, pa bom videl kako naprej.

Hvala zaenkrat, se slišiva.

LP
pozabi
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Apr 2011, 16:54

Montaža antenskih dipolov

Odgovor Napisal/-a pozabi »

Še rezultat :
- montiral sem dva dipola na 10,5cm, kabla dolga 30 cm, delilnik P802, na izhode dipola, na vhod pa koax do vtičnice (25m). Dipola sta postavljena v 120st. kot, eden vertikalno, drugi horizontalno.
Z ojačevalcem popolna zmeda, brez pa odličen rezultat:

- smer 1, kanali 36, 44, 48
K36 100%
K44 100%
K48 100%

- smer 2, kanali 32, 45, 64
K32 85%
K45 0%
K64 0%

Edino kar trenutno izpade je Slo mux2.
Kaj je signal toliko slabši ?
Kako je s Trdinovim vrhom ?
Sprejemam mux1 na K32, ne sprejemam pa mux 1 na K45 in mux2 na K64.
Pa naj bi K32 oddajali z zmanjšano močejo !!!??


LP
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: kako izvesti antenski sistem za prikolico

Odgovor Napisal/-a gost »

Potrebujem sprejemnik za Satelitsko anteno. Rabim za v prikolico in ne bom gledal kodiranih programov.
Zanima me, kater sprejemnik je primeren: je lahko DVB-S ali mora biti DVB-S2, MPEG-4? ali MPEG-2?
Kako moram obrniti satelitsko anteno?

Zanima me tudi, katero zunanjo anteno bi mi priporočili, ker z notranjo zelo slabo sprejemam programe.
Tudi to me zanima, v katero smer naj jo obrnem.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: kako izvesti antenski sistem za prikolico

Odgovor Napisal/-a gost »

dobila sem informacijo, da ste strokovnjak za antene od g. Plankarja. Potrebujemo anteno za sprejem DVB-T, kjer je zelo šibek signal in moteč promet. Do sedaj smo imeli širokopasovno anteno - lojtrco, ki je pritrjena na steno bloka - negre drugače- nanjo pa sedajo golobi in padajo razni predmeti npr. korito za rože, ki jo večkrat poškodujejo. Na spletu sem si ogledovala majhne škatlice npr. ta slika:
unnamed.jpg
ali je mogoče pri vas dobiti podobno, prosim napišite še ceno. Anteno potrebujemo za počitniško garsonjero na obali - oddajnik Beli križ.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: kako izvesti antenski sistem za prikolico

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Antene mora biti nekaj videti, če so razmere slabe. Majhne antene po katerih sprašujete so za normalne dobre sprejemne razmere primerne. Če to ne bi bilo pomeMbno potem na strehah ne bi videli velikih anten. Vseeno imam na zalogi dve spodnji takšni anteni (LUNA je sploh zelo dobro prodajana), sicer so v svojem razredu in namenu vrhunske vendar tam kjer so pogoji izredno slabi ne dajo dobrih rezultatov kot nobena podobna antena Sploh so problematične tiste antene, ki jih trgovci oglašujejo kot majhne diskretne in z velikimi ojačanji. Fiesa za sprejem ni problematična, ti problemi niso v naših signalih temveč v motilnih italijanskih frekvencah, sploh proti večeru so izrazitejši. V določenih primerih se v naši in Hrvaški Istri tega sploh ne da rešit niti s pozlačeno opremo.

1 x  Sobna ali zunanja DVB-T antena ML 2020 LTE
1 x  Karavan antena LUNA CAMPER (aktivna)
1 x  Sobna DVB-T in DAB+ antena MAXIMUM DA-2100 LTE
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori