Kako združiti antene za SLO, ORF, HRT in HD iz Ĺ anc?

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Kako združiti antene za SLO, ORF, HRT in HD iz šanc?

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni!

Danes sem namestil anteno BLU420F na streho ter jo obrnil proti Jesenicam, kajti samo v tej smeri dobim avstrijske kanale. Sedaj lovim oba slovenska muxa ter avstrijski mux a ter c brez kockanja. Zaenkrat imam samo anteno -> 25m kabla -> sprejemnik.

Rad bi še sprejemal HD-RTVSLO iz šanc ter vse tri hrvaške muxe, zato bom na streho namestil še dve anteni. Zanima me ali je za združitev vse treh anten primerna tale kretnica ?

http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/994

ter ali bi bilo smiselo pred anteno, ki lovi avstrijske muxe namestiti ojačevalnik, recimo S2RU, ker vem, da je na moji lokaciji najslabši signal iz avstrije. (cro programe ter hd-rtvslo mi je lovilo že z sobno anteno zato predvidevam, da mi tega ne bo potrebno dodatno ojačevati)
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Teoretično je možno združiti z eno ali več takšnih kretnic, kolikor hočete anten. In še deluje lahko zelo dobro. Zakaj teoretično? Zato ker z vsako dodatno anteno, ki jo priključimo obstaja verjetnost, da pride do nekaterih nezaželenih vplivov in sprejem bo onemogočen ali moten.
S takšno kretnico lahko uporabite omenjeni ojačevalnik kakor koli že potrebujete.Lahko je nad kretnico in samo pod eno anteno ali pa pod kretnico z ojačevalnikom ojačate vse sprejete signale. V kolikor želite z njo združiti več anten , recimo še 4 anteno, potem nad enim UHF vhodom uporabite še združilnik ES VUU ali še bolje - v kolikor je selekcija možna- kakšno drugo kretnico serije ES 345/.. ali ESV45 ...

Priporočam, da z vašo neojačano anteno poskenirate nebo v radijusu 360 stopinj in si zapšete, katere kanale želite sprejemati z določene smeri in morda bom našel še kakšno bolj primerno varianto združevanja.
Malo razmišljam tudi v to smer, da bi šANCE dogradili s kanalnim ojačevalnikom.
Napišite kanale po posameznih smereh!
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
jurif
Prispevkov: 2
Pridružen: 08 Apr 2011, 19:43

Odgovor Napisal/-a jurif »

Evo tako nekak izgledajo kanali, ki bi jih rad sprejemal:

Slika

Rdeče puščice so smeri anten, kako sem si jest to zamislu...

SLO mux a in b lahko sprejemam iz krima K32 in K64 ali pa iz šanc K45 in K64
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Bo treba ka rširoko združevati. Lahko za začetek poskusite s kretnico s 3 x UHF. Vsako posebej umerite v določeno smer. Potem jih združite in spodaj ojačate z ES 2RU. V kolikor bodo nastale po združitvi težave , odklopite posamične antene in ugotovite katero bo potrebno posebej dograditi oziroma izolirati kanale. Za 26 kanal priporočam kakšno bolj ozko anteno, recimo tole na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/964 ali tole na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/969
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
jurif
Prispevkov: 2
Pridružen: 08 Apr 2011, 19:43

Odgovor Napisal/-a jurif »

OK. Zanima me še, ali se pri združevanju anten lahko pojavijo problemi, ko dve anteni lovita isti kanal iz istega oddajnika ?

Ali so težave samo takrat, ko dve anteni lovita isti kanal iz različnih oddajnikov ?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Praviloma ne, lahko je oboje. Kar nekaj klicev okrog tega pojava sem že prejel. Ponavadi že pomaga izbira boljših anten z reflektorji ali pa antene skrivamo pod slemena ali na drugo stran objekta ...Tudi kompromisno nastavljanje ene same antene nekje med obe smeri in s primernim ojačanjem je lahko rešitev .
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori