Panelna antena

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Panelna antena

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

Danes sem preiskusil Fracarovo panelno anteno. Rezultati so odlični. Pri mojih sprejemnih pogojih panlena antena prekaša celo Dat 75. Vendar je Dat 75 s predojačevalcem pri meni do sedaj bila edina antena, s katero sem lahko sprejemal muxD na kanalu 42 iz oddajnika Sljeme. S panelko, pa je signal približno za 20% močnejši. (Preveril sem tudi kanal 24 avstrijski muxA - deluje brez težav).
tejo179
Prispevkov: 14
Pridružen: 01 Feb 2011, 22:48

Odgovor Napisal/-a tejo179 »

Kako bi se ta antena obnesla pri nas kjer je burja?? Morda jo nabavim ampak dokler so motnje iz italije ne bo nič.
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

Za burjo ne vem, vem pa, da sprejema signal v ozkem snopu - natančno jo je treba usmeriti, zato je dobra tam kjer so motnje, saj ima zadaj mrežo. Težava pa je, če moteči signal npr. preko odboja prihaja iz iste smeri kot željeni signal.
tejo179
Prispevkov: 14
Pridružen: 01 Feb 2011, 22:48

Odgovor Napisal/-a tejo179 »

Torej če ne upoštevamo odboja.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Panelna antena

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

mburge1 napisal/-a:Vendar je Dat 75 s predojačevalcem pri meni do sedaj bila edina antena, s katero sem lahko sprejemal muxD na kanalu 42 ....
In kako imaš sedaj pod PU16F urejeno z ojačevalci? Si imel prej na DAT 75 samo aktivni dipol ali še kaj širokopasovnega pod njim? Imaš kakšno sliko kako zgleda ta antena na strehi ,da jo še drugi vidijo?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

Antena na strehi niti ne zgleda tako velika, kot sem mislil, da bo. Kdor opazuje antene panelko seveda takoj opazi. Pri dat 75 imam aktivni dipol, uporabil pa sem Poiskusil pa sem tudi z ES 1 in 2 Q (seveda z dušilko za napajenje). Pri panelki se mi je pa najbolj obnesel Tale ojačevalec http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/985 Italjani točeno vedo zakaj še delajo panelke in to ve tudi vsak, ki jo proba. Res pa je, da jo je treba nastaviti zelo natančeno, pri šibkih signalih iz oddaljenih oddajnikov gre na milimetre.
Odgovori