Težave z sprejemom HRT

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Težave z sprejemom HRT

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni!

Na Uršnih selih ne lovim hrvaškega MUX A (hrt 1, hrt 2, rtl in nova TV) ki oddaja na kanalu 25, hrvaški MUX B pa lovim brez problemov (signal 99%, kvaliteta 81%) imam starejši TV sprejemnik, pretvornik (strong 8110 srt), navadno anteno (t.i. ribjo kost) ter iskrin ojačevalec VU-2. Antena je nekako usmerjena proti Trdinovem vrhu.

Ali je težava v lokaciji oz. smeri antene ali mogoče potrebujem nov antenski sistem z ojačevalnikom (mogoče bi zadostovala nova antena npr. http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/755)

Pri kolegu v okolici
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

V Velikih brusnicah sem na dveh koncih montiral anteno. Ko sem anteno obrnil na Trdinov vrh je mux b na kanalu 48 delal brezhibno (signala okrog 50 db), o kanalu 25 ni bilo sledu. Bil pa sem na lokaciji, kjer ni signala iz Sljemena. Po podatkih OIV in tudi, ko sem montiral anteno v Beli Krajini v bližini Suhorja, sta brezhibno delovala mux a in b, ko sem anteno obrnil direktno proti oddajnike, je bil hrvaški signal zelo močan. Ne vem, kako imajo narejeno. Ampak občutek imam, da mux b nese precej na našo stran, mux a pa ne.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tudi jaz ne vem v čem je problem. Predvidevam, da s tisto anteno, ki jo zgoraj linkate ne boste rešili problema. Del razloga za slab sprejem je lahko tudi v morebitnem slabem tunerju sprejemnika. Mislim, da bo najbolje da takoj posežete po boljši (dražji) anteni, ki je optimizirana po celem UHF in z vgrajenim ojačevalnikom oz. aktivnim dipolom. Tudi z dograditvijo nove dodatne antene za samo 4 band http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... AU&x=0&y=0 (ostalo pustite btako kot imate sedaj) bi lahko morda rešil problem . Tudi kakšen izkušen monter z napravami morda ne bil odveč.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Samo pojasnitev kaj mislim z dograditvijo dodatne antene za 4 band in da pri tem to kar imate sedaj še ostane aktivno. Potrebujte še združilnik, recimo kretnico ESV45 na katero potem priključite obstoječo anteno ki bo tako lovila vse od 37 kanala naprej , novo pasovno anteno za 4 band pa od 21- 37 kanala.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Ojačevalec ki je trenutno priklopljen na obstoječo anteno mora ostati ali ga lahko odstranim?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Obe anteni združite s kretnico esv45, nato pod kretnico dodate primeren ojačevalnik s katerega potem vodite kabel do usmernika in TV. Nova natena lovi samo 21-35 stara 39-69 kanale
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Katera kretnica v vaši spletni trgovini je podobna tej ker te ne najdem?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ojoj! Bolni zdravega nese! Bila je deaktivirana ker ji ni na zalogi. Danes prihaja pošiljka iz Fracarra in upam da je notri http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/530 . Odkar je italijanski fracarro del proizvodnje preselil v Tunizijo, kjer imajo sedaj kar precej živahno, čakam na določene zadeve tudi več mesecev. Popoldan bova vedela ali jo lahko pri meni dobite v nasprotnem bova poiskala alternativo.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Se opravičujem za vse sitnosti in zahvaljujem za vso pomoč :D
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kretnice prišle in so že na virtualni polici.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Marko86
Prispevkov: 4
Pridružen: 23 Jan 2010, 10:42

Odgovor Napisal/-a Marko86 »

S to anteno k sem jo vzel nažalost ne ulovim čisto nič, ne razumem zakaj...

Ali je mogoče napaka v pretvorniku ker sem zasledil na drugem forumu da nimajo preveč dobrega mnenja o tem Strongu.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kaj tudi SLO ne dobite? Preglejte vse konektorje da ni kje kratkega stika. Kot sem predlagal, priključite anteno samo, suho brez vsakih napravic med njo in TV. Ter poskusite kaj ujeti.

Je pa res da je sprejemnik lahko tisti, ki kvari sprejem.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Marko86
Prispevkov: 4
Pridružen: 23 Jan 2010, 10:42

Odgovor Napisal/-a Marko86 »

Sem probal tudi na suho,¸najde SLO programe a je slabši signal kot pa pri obstoječi ribji kosti, tud hrvaškega MUX B ne najde.

Zatem priklopil ojačevalec in se pojavi hrvaški MUX B ampak cca 25% slabša kvaliteta kot jo imam sedaj z obstoječo anteno.

Ampak o MUX A na kanalu 25 ne duha in ne sluha...., zanimivo da se je predvčrašnjim iz čistega miru pojavljal signal z kvaliteto cca 70% ko antene še nisem mel in je včraj preprosto spet izginil...

Kako preveriti da je napaka v sprejemniku?

Sem sprobal še drug spejemnik (home TV (kar se pač najde pri hiši)) in ni bilo nobenega uspeha sam predvidevam da je ta še večji šit od tega stronga.



PS. Pa še prosil bi vas če mi lahko odkelenete podforum kjer imate skice in navodila mogoče bi tam najdu kaj uporabnega.
Marko86
Prispevkov: 4
Pridružen: 23 Jan 2010, 10:42

Odgovor Napisal/-a Marko86 »

Ali mogoče igra vlogo lokacija anten? Namreč obe anteni imam pod streho torej na podstrešju? Ali mogoče zaradi tega signal nagaja?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori