Ojačevalnik MA 044

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Ojačevalnik MA 044

Odgovor Napisal/-a gost »

Nisem še zasledil teme o ojačevalniku MA 044. Me prav zanima kakšne so izkušnje s tem ojačevalnikom, ker mislim da je ravno to tisto kar jaz rabim – 2 UHF anteni + radio.
Prav na moji lokaciji v Trebnjem signal s Trdinovega vrha ni dober (sicer bi bila verjetno 1 antena dovolj), zato bo potrebno loviti (verjetno s Krvavca) SLO MUX A (kanal 37) in MUX B (kanal 64) ter na drugi strani (verjetno s Sljemena) HRVAšKE MUXE A (kanal 25) B (kanal48) D (kanal 42). Poleg tega želim sprejemati tudi radijske signale. Torej so potrebne 3 antene. Kanali, ki sem jih zapisal preizkušeno lovijo (razen 48 in 42 ki niso preverjeni) na moji lokaciji. Lokacije oddajnikov sem zapisal v oklepaju, kar pomeni da samo predvidevam da sprejemam te oddajnike – kot vem isti kanali oddajajo tudi na Krimu in Kumu na Hrvaški strani pa mislim da Sveta Gera.

Rad bi sestavil učinkovit in čimbolj preprost sistem. Moja ideja je z ojačevalnikom MA 044, to pa predvsem zato ker ima tudi radijski vhod ter mi ni potrebno deliti signale s kretnicami.

Zamislil sem si takole:
- 2x širokopasovni anteni tipa P-47 N Triplex
- 1x vsesmerna FM antena tipa RA 0201
- 1x Ojačevalec Terra MA 044 ( na podstrešju v bližini anten)
- 1x kretnica Radio/TV Comega LLC-VU (v dnevni sobi, ki bi nadomestila dozo v steni)

Ker pa združevanje širokopasovnih anten brez filtrov naj ne bi bila najbolša rešitev se mi pri tem porajajo naslednja vprašanja:

- Ali se je ojačevalnik MA 044 izkazal kot dober v praksi?
- Ali so antene dovolj dobre oz. bi bilo potrebno poseči bo dražjih (boljših)
- Ali bi dosegel boljši rezultat s pasovnim ojačevalnikom MAP 501 in pa kretnicami (ESV 45) ter združilniki (ESVUU) ki bi razbili signal po pasovih?
-
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

O težavah z MA 044 ni slišati, v enem ali dveh primerih je prišlo zaradi premočnega ojačanja do motenj pri sprejemu. Načeloma v Trebnjem bi takšno širokopasovno združevanje moralo delovat, navsezadnje smo z podobnim vendar zmogljivejšim MA 113 (3 krat UHF po 44 dB) uredili en blokec.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori