Montaža DVB-T anten za več TV

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
zblojko
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 Nov 2008, 13:50
Kontakt:

Montaža DVB-T anten za več TV

Odgovor Napisal/-a zblojko »

Spoštovani !

na območju Velikih Lašč (ADAMOVO - mišja dolina)želim montirati DVB-T anteno za 4 televizije.
Pri sosedu sem opazil montirano DVB-T anteno s tremi "horizontalnimi cevmi". Anteno ima obrnjeno v smer Sodražice, ker je smer proti LJ blokirana s vzpetino.

Mi morda lahko svetujete :

- Katero anteno uporabiti
- Kaj uporabiti za delitev signala in da se jakost signala ne oslabi
- ali lahko anteno montiram pod streho. Pod streho imam že pripravljen 220V
- mi lahko posredujete shemo..

Hvala in LP

Darko
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

GBS antena je odlična antena. O njej smo spregovorili na http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewto ... hlight=gbs

V trgovini jo imamo tudi v kompletu. Glede na to da gre pri vas za delitev na več vej bi morda zamenjali ojačevalnik ES 2/Q z MAP 106 ali pa tudi ne. Koliko metrov kablovja imate, so le ti zaključeni z vtičnicami? Kaj je priključeno na njih? Nekateri DVB-T tunerji , sploh pri cenenih napravah, potrebujejo kar nekaj več signala na vhodu.

Za delilnik priporočam COMEGA BSE-04

Pišite mi na email in posredujem vam lahko točno ponudbo z vsemi potrebnimi podrobnostmi. K naročenemu bomo priložili shemo vezave
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Spoštovani,

Hvala za Vaš odgovor.

V prilogi Vam pošiljam grobo skico. Imam 4 prostore, ki bi jih želel opremiti s televizijskim signalom. Kabli so najdlje 15m
V dnevni sobi imam sedaj TOTALTV sprejemnik, bi pa želel do TV-ja v dnevni sobi pripreljati tako antenski signal, kakor tudi TOTALTV.

Sedaj imam TOTALTV kabel po zunanjem delu hiše (fasade še ni), imam pa že pripravljeno instalacijo "znotraj" hiše, ki bi jo želel uporabiti tako za TOTALTV in Antenski DTV (samo za TV v dnevni sobi).

Ostali TV-ji bi bili samo za antenski signal DTV.

Upam, da je priložena skica jasna. Kable še nimam zaključene. Na mestu TV-jev v sobi imam TEM
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Želite satelitski in DVB-T pripeljati v dnevno sobo po enem kablu.?To je izvedljivo , lahko pa sta tudi dva dovoda.V kolikor imate zastavljeno samo eno vtičnico potem pripeljete lahko vse skupaj po enem kablu.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori