PROBLEM PRI DVB-T + SAT SIGNAL PO ENEM KABLU

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
xxlband
Prispevkov: 9
Pridružen: 01 Avg 2010, 10:19
Kontakt:

PROBLEM PRI DVB-T + SAT SIGNAL PO ENEM KABLU

Odgovor Napisal/-a xxlband »

POZDRAVLJENI. IMAM PROBLEM IN PROSIM ZA POMOC. POSTAVEIL SEM ZUNANJO ANTENO KUPLJENO PRI MATJAZU - http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/917 -, prilozeni ojacevalnik je prikljucen takoj pri anteni, naprej sem signal peljal 10m po kablu prek razdelilnika OHV-201v lcd TV kjer imam dober signal na 45 in 64 kanalu, sicer na 64 kanalu je slabsi ampak imam sliko in zvok, naprej peljem signal po cca 5m kabla in ga prek OSM-100 peljem z satelitskim po enem kablu cca 15 m do naslednjega lcd TV, tudi tam razbijem prek se enega na glavo obrnjenega OSM-100 in dam v TV in prek dreambox-a za sat.programe. SATELITSKI PROGRAMI DELAJO. DVB-T NI SIGNALA. Poskusim direktno brez OSM-100, samo dvb-t - ga dobim ampak samo 45 kanal...in to oslabljen, 64K NI. KAJ NAJ NAREDIM OZ. KAJ SEM NAREDIL NAROBE.??? KJE JE PRAVILO ZA POSTAVITEV OJACEVALNIKOV. KAJ PRIPOROCATE OD OJACEVALNIKOV ZA ZMEREN DENAR.. oziroma...???
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

KJE jE USMERNIk?
Zakaj ojačevalnik?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
xxlband
Prispevkov: 9
Pridružen: 01 Avg 2010, 10:19
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a xxlband »

Mislim da sem narobe napisal..namesto usmernik sen podal ojacevalnik. Usmernik ki je bil prilozen sem postavil takoj od antene naprej na pol metra kabla. Ni problematicen sprejem.Sem v Zagorju, kum nas zdaj kar dobro pokriva... ampak mislim da sem nekaj narobe naredil in mi signal pobere. Sem probal improvizoriš ... v sobi z to anteno pa sem mel poln signal. Kam naj postavim ta usmerniik ki je bil prilozen?? Na ojacevalnik sem milsim da bi z njim ojacal signal do naslednje TV...ki je 30m stran od antene. Vnaprej hvala.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kakšne imate kable , kakšne konektorje?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
xxlband
Prispevkov: 9
Pridružen: 01 Avg 2010, 10:19
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a xxlband »

Kabli ne vem tocno kateri so,stari so cca 5 let.. so na suhem niso poskodovani...itd... prej je po sistemu tekla kabelska evj .. zdej bi mel pa tko kot sem postavil...sat+dvbt, je pa na vec mestih kabel postukan z f konektorji in spojkami.. imam obcutek da se zgubi na razdalji kablov. Ali obstaja nek ojacevalnik...oz. kaj lahko se dam da ga pred osm 100 dvb-t ojacam... ne vem ce sem se prav izrazil..?? Prosim za pomoc.
xxlband
Prispevkov: 9
Pridružen: 01 Avg 2010, 10:19
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a xxlband »

Povejte mi prosim ce se lahko na razdaljo cca 35m koaksa zgubi signal do sprejemnika...?? Hvala.
xxlband
Prispevkov: 9
Pridružen: 01 Avg 2010, 10:19
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a xxlband »

Ugotovil sem kaj je narobe. Prilozeni usmernik je z napako.. ko mocno pritisnem na ohisje signal skoci na 100% in dobim sliko tudi 40 m stran od antene. Reklamiral bom usmernik. Hvala za pomoc. lp.
Odgovori