slab sprejem signala?

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

slab sprejem signala?

Odgovor Napisal/-a gost »

Živjo, imam dve vprašanji...

1. doma smo namestili digi pretvornik. Do sedaj je delalo v redu, sedaj pa sem opazil, da zlasti ob slabem vremenu (dež, megla) prihaja do kockanja slike. Skrbi me kaj bo, ko bo sneg. Smo iz Tržiča, antena je stara, obrnjena na Krvavec. Na balkonu nimamo možnosti napajanja. Kaj storiti oz. kaj potrebujem?

2. ker se bom jaz preselil, me zanima še naslednje. Lokacija je med hribi oz v dolini, tudi v Tržiču. Zadnjič sem testiral z sobno anteno pa je bila slaba slika (sneg). Kaj narediti?

Hvala za odgovor.
LP, Uroš
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ves problem lahko tiči v slabem sprejemniku. Kar precej jih zamenjamo. Kaj za en model imate?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Model je Si-Digi D1, kupljen pri najboljšem sosedu....
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Nekateri sprejemniki zahtevajo za nemoten sprejem tudi 10 decibelov več signala kot pa nekateri drugi sprejemniki. Ker največ sprejemnikov priključimo pri strankah kar mi in ker se imamo radi smo v ponudbi zadržali le dva sprejemnika ki odstopata kar se teh zahteve tiče.To sta novejši Telesystem in zadnji Stepnet. Marsikateri TV ima slabši sprejem od teh dveh DVB-T sprejemnikov (recimo nekateri modeli Philips) .
V kolikor imate boljše sprejemnike je tudi ureditev antenskega sistema minimalna oz. manj komplicirana in draga, v nekaterih primerih pa celo nepotrebna napram sistemom na katere priključujemo zanesljivonajcenejše naprave.
To d animate napajanja ni nek problem vse napajanje se lahko izvede daljinsko kar po koaksialnem kablu. Kupite nek antenski sestav z ojačevalnikom in to je to. Isto velja za vaš novi naslov.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
B99
Prispevkov: 33
Pridružen: 22 Jul 2006, 14:07

Odgovor Napisal/-a B99 »

Bom kar tu vprašal,da ne bom odpiral nove teme.Stvar je sicer v tem,da sprejemnik ne sprejema več MUX-B iz Krima(64kanal).V času testiranja mi je delovalo brez problemov.Krim imam v vidnem polju.MUX-A in hrvaške MUX-e sprejemam brez problema.Zato me zanima ali je MUX-B na Krimu sploh vklopljen.L.P.Brane
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Hvala za pojasnilo.
LP, Uroš
Odgovori