Kako se lotiti DVB-T antenskega sistema. Nimam še niče.

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Kako se lotiti DVB-T antenskega sistema. Nimam še nič.

Odgovor Napisal/-a gost »

Zanimata me 2 zadevi... Ker imam hišo, ki je »skrita« za »hribčkom« je otežen sprejem analognega signala.
Ali bo lažje sprejemanje digitalnega signala ? Ali potrebujem posebno anteno za sprejem digitalnega signala ?
Sedaj nimam še nobene antene.
Kako je najbolje vgraditi anteno na streho, da ne bi poškodoval strehe, oziroma, da mi ne bi zamakalo na mestu, kjer naj bi bila antena.
Imama BRAMAC strešnike. Sicer mislim, da ima BRAMAC neko izvedbo strešnika za postavitev antene, samo nisem prepričan.
Veste morda vi kaj več ?
V hiši imam napeljavo antenskega kabla v vsako sobo (4 sobe).
Ideja, ki jo imam, je ta, da iz antene pripeljem kabel v nek razdelilec in potem od tam naprej v vsako sobo.
Kaj moram storiti in kakšno opremo predlagate, da ne bi izgubljal kvalitete signala, ki gre naprej iz razdelilca ?
Ali potrebujem električno napajanje na mestu v podstrešju, kjer naj bi razdelilec bil..
Prosim, če mi lahko predlagate, kako speljati zadevo.
Upam, da ni preveč vprašanj.
dr.1m
Prispevkov: 23
Pridružen: 18 Sep 2008, 12:42

Odgovor Napisal/-a dr.1m »

Vprašanje je, kako otežen je tvoj sprejem. V vsakem primeru bo potrebno poiskati čimbolj optimalni sprejem nad streho oz. čim višje in s poizkušanje različnih tipov in kombinacij anten.
Bramac mora zagotovo imeti rešitve za take zadeve...
Načeloma si razvod dobro zamislil. Dobro pa bi bilo, da bi imel vse v isti točki. Se pravi razdelilec in ojačevalnik na podstrešju. Od tam pa vsak kabel v svojo sobo. Da pa so izgube čim manjše, je potrebno uporabiti čim kvalitetnejši kabel. Seveda za razvod ne bomo vlekli 10mm kable (ki imajo manjše slabljenje) pač pa kakovostnejše 7mm kable. Iz izkušenj vem da so CEAM-ovi ECO105 in predvsem ECO113 eni izmed najboljših.
Napajanje ojačevalnika se lahko vrši prek koaksialnega kabla, tako da ni nujno da imaš tam električni priključek. A vseeno ga priporočam.
Toliko na kratko. Bo pa še mojster spletne strani kaj dodal ;)
Odgovori