Odbitek signala

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
bertole
Prispevkov: 27
Pridružen: 01 Jan 2010, 22:15

Odbitek signala

Odgovor Napisal/-a bertole »

Vprašal bi katera je najboljša antena in ojačevalec za dvb-t, ki lovita odbitek signala.
Sem doma blizu Maribora in pod klancem zato imam narobe obrnjeno anteno(vstran od oddajnika) ker tako samo lahko lovim signal, ki pa je odbitek in signal neprestano niha.

Hvala
AZBOX elite + dvb-t
Wavefrontier T90
LNB Diavolo(13x)

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Denar tu niti ne igra vloge. Preizkusiti bi bilo potrebno. Nekako po občutku bi se sam odbojev lotil s kakšno kratko anteno z velikim reflektorjem, ali morda panelno anteno. Premalo izkušenj je s področja DVB-T , pri analogni tega praviloma nismo smeli početi.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
dr.1m
Prispevkov: 23
Pridružen: 18 Sep 2008, 12:42

Odgovor Napisal/-a dr.1m »

Kot je bilo že rečeno. potrebno je preizkušanje. vendar pozor. če se v danem trenutku določena konfiguracija pokaže za odlično, ni nujno da tako tudi ostane čez vse leto. Zavedati se moramo da se odbiti signal skozi leto lahko zelo spreminja in je zanesljivost sprejema zelo vprašljiva.
bertole
Prispevkov: 27
Pridružen: 01 Jan 2010, 22:15

Odgovor Napisal/-a bertole »

Ja zelo resnično, signal se spreminja glede na letne čase. Lovim odbitek ki se zaleti najverjetneje v sosednji hrib(500m) in pod njim je jezero, zato so tudi vremenski vplivi zelo odvisni od signala.Preizkusil sem zelo veliko anten in pristal na Iskrini DTX-92F ki je do sedaj najbolša in ne zmrzuje veliko razen pri premikih motornih naprav mimo hiše - ima kdo idejo kako to izničiti????
Ker imam antenski ojačevalnik MAP 501, sem mislil da bi še poskusil antenski ojačevalnik TELEVES 5355-34 pa da vidim kako se obnese, morem ga nabaviti potem pa javim kako je z odbitkom.

LP
AZBOX elite + dvb-t
Wavefrontier T90
LNB Diavolo(13x)

Slika
Odgovori