Antenski sistem za sprejem iz Kuma in Sljemena (Posavje)

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Antenski sistem za sprejem iz Kuma in Sljemena (Posavje)

Odgovor Napisal/-a gost »

Dober dan!

Živimo na območju Brežic, sprejem je soliden iz Kuma in iz Sljemena.
Trdinov vrh je za hribom, že v analognih časih ni bilo dobrega sprejema iz njega.

Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Antene z vgrajenim ojačevalnikom so zelo dobra rešitev, vendar samo kadar gre za izvedbe z eno anteno. V vašem primeru odsvetujem vašo izbiro in predlagam moj izbor, ki ga seveda prilagodite svojim željam (izbira boljših anten npr.)

2 x DVB-T antena DTX-48 F
1 x Antenski ojačevalnik MAP 313
1 x Usmernik AM100N
1 x 3-vejni delilnik prehodni 12 V
1 x 2-vejni delilnik prehodni 12 V
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Fantocci
Prispevkov: 6
Pridružen: 13 Jan 2010, 11:56

Odgovor Napisal/-a Fantocci »

Hvala za ponudbo!

Prosil bi še za ta komentar:
1) Ponudili ste mi ojačevalnik MAP313. Videl sem, da ima pripisano šumno število 8dB, kar se mi zdi precej slab podatek. Se vam to ne zdi kritično? Kakšna je razlika v praksi glede na ojačevalnik npr. MA036, ki ima za isto ceno šumno št. 5dB? Bi bil ta mogoče boljši izbor ali ima kakšno drugo karakteristiko slabšo? Se lahko sploh zanesemo na te številke?

2) Zanima me, zakaj priporočate kombinacijo 3 vejni razdelilnik + dvovejni? Se vam to zdi boljša rešitev kot da se vzame enostavno štirivejni? Verjetno ste to predlagali s kakšnim razlogom...

Predlagana antena DTX-48 F se zdi dobra in cenovno ugodna.

Hvala!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Navsezadnje lahko izberete kot sem dejal kar želite. Obstajajo določene stvari, ki jih jaz kot dolgoletni monter pri izbiri upoštevam. Še najmanj gledam na podatke, ki jih napišejo pošteno ali nepošteno ob izdelku proizvajalci. Rezultat in zanesljivost je zame merilo. Oba ojačevalnika sta si res podobna , eden je italijanski svetovno priznanega proizvajalca drugi prihaja iz Latvije. Eden ima več vhodov drugi ima kompaktnejše ohišje in bolj preverjeno UV ohišje. Slednje je važno v kolikor bo ojačevalnik neposredno ob antenah. Bil sem sicer v dilemi ali naj vam ponudim MAP 501. Morda je slednji še najboljša rešitev. Antena po podatkih ne zaostaja za dražjimi, kako bo prenesla prvi obilnejši južni sneg, če bo vse skupaj postavljeno zunaj pa postavljam pod veliki ?.

Delilnike sem ponudil takšne ker ne vem kako nameravate izvesti odcepe in kje je usmernik.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Fantocci
Prispevkov: 6
Pridružen: 13 Jan 2010, 11:56

Odgovor Napisal/-a Fantocci »

Podvprašanja vam postavljam zato, ker me ta tematika zanima že od nekdaj in ne zato, ker bi dvomil v vaše izkušnje. Prav zato, ker vem da jih imate, vas "gnjavim" :)

OK, torej je varijanta tudi MAP501. Ima sicer malo manjše ojačanje po vhodu (20dB), vendar bi moralo zadoščati (čeprav je deljenje na 4 TVje precejšnje, ali pač?).

Usmernik je lahko ob TV-ju ali ob drogu, vseeno. Pravim, da je razdalja do vseh štirih TVjev približno enaka, mogoče je le en malenkost bliže kot ostali trije... Vzamem potem raje štirivejni ali to kombinacijo 3+2?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Dobro potem MAP 501 in COMEGA BSE-04 s pogojem, da bo usmernik med delilnikom in ojačevalnikom
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori