DVE ANTENE

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
TOMAZ9X
Prispevkov: 3
Pridružen: 26 Okt 2008, 13:22

DVE ANTENE

Odgovor Napisal/-a TOMAZ9X »

Zdravo!

Imam vašo anteno GBS Speedy z predojačevalcem usmerjeno na HR Mirkovico, hkrati mi ta antena lovi tudi Trdinov vrh. Za anteno je še ojačevalec Televes z 7 izhodi in 1 vhodom. Imam problem, da mi signali s kanala 45 Trdinov vrh strašno nihajo, od zelo dobrega do nič in to zelo hitro tako, da gledanje SLO programov ni mogoče.
Sedaj sem dodal še eno anteno Fracaro in jo usmeril na Trdinov vrh. Obe antene sedaj peljem do ojačevalca preko združilnik anten.
Problem imam ta, da ne opazim razlike, kot, da mi te druge antene ne upošteva. Ali je problem v tem, da je na Speedy anteni predojačevalec in je ta signal močnejši? Ali moram vmes kaj dat? Kretnico? Ker če odklopim Speedy anteno in priklopim le Fracaro stvar super dela iz trdinovega vrha.

Hvala za nasvet!
Kralj Tomaž
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Sicer mislim, da bo zadeva sŽužemberkom postala bolj enostavna. Kako pa gre brez Televesovega ojačevalnika za samo 1 TV? Zakaj je Mirkovica 2 x ojačana?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

Mirkovica je 2x ojačana, ker če ni v anteni predojačevalca, je signal prešibek in ne deluje. G. Tomažu sem že predlagal, da se poizkusi brez hišnega ojačevalca ( če bo delovalo se namesto ojačevalnika uporabi navaden delilnik), ali pa s kretnico http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/528 Vendar je lahko ta kretnica začasna rešitev, ker se bodo verjetno digitalni kanali še menjali. Na tej lokaciji pretvornikŽužemberk ne bo pomagal, ker ga 100 % zastira Srobotnik. V takšnih primerih so najboljša rešitev dobri stari kanalni ojačevalci, ali pa Televess DAT 75 z predojačevalcem http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/810 Pokrije celoten uhf in iz izkušenj povem, da stvar deluje.
Odgovori