DVB-T Sežana

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
asterix
Prispevkov: 3
Pridružen: 21 Jun 2010, 15:46

DVB-T Sežana

Odgovor Napisal/-a asterix »

Pozdravljeni,
Prosim za nasvet glede anten na območju Sežane,
Kot sem zasledil lovim sedaj nanos na 51 kanalu vendar kljub 55% jakosti in 45-49 % kakovosti signala slika zelo zmrzuje.
Italijanske programe lovim na 37 kanalu ki kljub 35% jakosti in cca 30% kakovosti signala pa deluje kolikor toliko v redu.

Mi lahko pomagate zakaj se pojavlja kockanje pri močnejšem signalu, so morda krive kakšne druge motnje ali pa kakšni spoji na kablih?

Sedaj je bilo narejeno takole:
2 anteni za UHF in 1 antena VHF. Moram priznati da nisem bil še na strehi zato ne vem točno kako je narejeno in bi glede na to da je sistem star cca 5 let postavil na novo.
Ker pride dol 1 kabel predvidevam da je gor ojačevalec kjer se združijo vse antene.
Zatem je bil razdelilec za 3 TV, pri eni TV (najbližje anteni) pa usmernik.

Sedaj sem najprej spremenil da je usmernik direkt na ojačevalnik šele nato pa na razdelilec. Prej predvidevam da je razdelilec prepuščal napetost glede na to da je bil usmernik za razdelilcem. Kaj predlagate, je bolje da je usmernik za razdelilcem ali takoj pod ojačevalcem?

Gledam vaš ojačevalec MAP 501 - kaj vsi vhodi pomenijo UHF, ali če bi eventualno pustil gor kakšno anteno VHF bi kateri izmed vhodov potem lahko služil tudi za združevanje tega VHF signala k ostalim?

Našel sem nekaj podobnega za kras, je ta zadeva še najbolj smiselna ali so že kakšni novi proizvodi?

viewtopic.php?p=5388&sid=da482543b4863c ... a71be8aa0c
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori