Vivax 410 dvb-t - signal

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Vivax 410 dvb-t - signal

Odgovor Napisal/-a gost »

L.P.
Obračam se na vas poznavalci, ker ja pac nisem.
Pred dnevi sem kupil pretvornik Vivax 410, ga priklopil na TV LCD prek HDMI kabla in... Kupil sem se 10 m koxialnega kabla 75 OHM CB130 ga potegnil od antene (mislim da je VHF, je oblike ribje kosti), ki je nameščena na drogu na strehi, streha pa je pokrita s pločevino, do pretvornika in zacel s skeniranjem. Tu nastane problem; najde slo programe, hrvaških pa ne, čeprav se mi je tudi že posrečilo, vendar veselje ni dolgo trajalo. Slo programi kockajo, signal na pretvorniku niha iz sekunde v sekundo od 95% do 30% zelo pogosto pade tudi na 0. Antena je obrnjena proti Boču gledano iz SZ strani oz. izpod Rogle. Pred anteno ni fizičnih ovir, do njega je cca 20 km zračne linije, vidi se vse na hr, vendar je signal porazen.Že analogno mi je delalo probleme. Kljub odlični vidnosti Boča, kot da bi gledal soseda, nič kaj prida od njega. Anteno sem tudi vrtel in nato skeniral programe vendar ni bilo boljsega signala tudi na drugi pozicija. Mislil sem da bom pri presedlanju na digitalno pa za vedno rešil TV problem, pa po namestitvi pretvornika nimam upanja da se bo izboljšalo. Ta-isti pretvornik sem poizkusil tudi na drugi TV (navadna TV, scart kabel) do katere je potegnjen drug kox kabel z iste antene, pa mi je tam uspelo dobit 10 slo in 7 hr programov, vendar je signal prav tako nihal in ni za gledat.
Zato se obračam na vas, da mi pomagate rešit ta problem s signalom. Kaj oz. kje bi lahlo tičal problem (antena, priključki, konektorji, streha,...) Bil bi zelo vesel. Hvala ze vnaprej vsem ki ste pripravljeni pomagat!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kupite UHF anteno
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Kakšna pa je sploh razlika med VHF in UHF anteno? Ali ima UHF antena že narejen priključek F konektor? Katero pa mi vi priporočate iz vaše trgovine? Kupil bi jo pri vas. Imel bi eno anteno za dva TV-ja. Kakšne konektorje bi potreboval?
Hvala za prejsni odg. in za vnaprej.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Ali bi bila DVB-T antena ThreeStar-E dovolj dobra?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Bi.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Hvala za odg.!
Zanima me pa še, kaj bi še rabil poleg te antene (najverjetneje se bom odločil kar za ThreEStar-e); priključil bi jo na dva TV-ja!?
Koxialen kabel je napeljan od stare antene do obeh TV-jev. Ker sem na robu pokritosti s signalom, bi se odločil še za ojačevalec in vse drugo kar mora bit zraven za normalno delovanje. Skratka kaj potrebujem od konektorjev dalje?
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Kupil pri vas DVB-T antena ThreeStar-E ter 2-vejni delilnik OHV-201 in še en kup konektorjev, namontiral, anteno usmeril proti Boču in zaenkrat deluje odlično :D
Sem pa opazil, da prej, ko je na strehi bila še VHF antena je bil signal slab samo v slabem vremenu oz. ko je deževalo v sončnem pa je bil sprejem dokaj dober.
Ali vreme vpliva na kakovost signala?
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Opazil sem, da signal niha oz. slika kocka ob slabem vremenu, občasno signal pade tudi na 0%. Kupil bi še Antenski ojačevalnik AMO 45 12 V katerega bi zamenjal z dosedanjim impendančnim členom v priključni omarici antene ThreeStar in Usmernik 12/100.
Ali bi bilo zadosti, da ob slabem vremenu (dež, sneg) ne bi bilo problemov s signalom? Ali mi vi svetujete, da nabavim kaj drugega?
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Pri nas pa je drugi problem, slika je v "nulo",zvok tudi, s tem da se pojavi nadležno brenčanje in šumenje, ko se vključi sprejemnik. To je pa včasih tako glasno, da ne moreš spremljat. Poizkusil sem že vse mogoče nastavitve na TV-ju, malo boljše je samo še vedno je prisoten ta nadležen zvok. V čemu je problem?
Sva z zgornjim "gostom" verjetno nekje blizu
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Dvignite zvok na set boxu in zmanjšajte na TV.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

To je bilo prvo narejeno, samo da moraš zvok tako utišati na TV, da potem set-box ne more več toliko ojačati zvoka. A je možno, da se anteni motijo med sabo(2 imamo nameščeni skupaj,cca pol metra narazen).Je za pa staro mamo, tako da posluša malo bolj naglas.
Že preden sem ji kupoval ta sprejemik, sem bil v dvomih, ker ni bilo njiker tistega pravega feedback-a oz ni mi nobeden znal predstaviti tega sprejemnika, ko pa sem kupoval pa je bil eden izmed cenejših na trgu(takrat).
Odgovori