UHF predojačevalnik

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

UHF predojačevalnik

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni!

Sem iz primorske (okolica Sežane). Lovim zelo slab siginal za hrvaške programe. Uporabljam vašo anteno DTX- 92F in ojačevalnik AKO-2V. Signala lovim le 25-30%, kvaliteta pa je 50-75%, zato slika ni vedno vidna. Zanima me, če mi lahko pasovni predojačevalnik MPO5AF izboljša siginal in kvaliteto.

Lp
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Koliko imate kabla od antene do kanalnega? Kateri kanal je tisti ki dela probleme? Lahko izboljšate s predojačevalcem vendar le tega montirate neposredno k anteni in po moje bi moral kanalni odstranit.Mislim pa da vam teh nekaj % gre na račun antene.Veste ni vsaka antena primerna , oz.optimizirana za celo področje TV frekvenc. Pa ne mi zamerit če tudi vam napišem, da je velika verjetnost da bi s Televes DAT 75 in z aktivnim dipolomgledal brez težav. Seveda če gre res za slab sprejem. Drugo je če signal kaj moti.
Imate kanalni ojačevalnik pravilno priklopljen. Za kateri kanal ga imate? Imate nezaseden izhod in antenski vhod zaseden ali zaključen?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Kabla od antene do kanalnega ojačevalca je cca. 3m. Probleme dela 53kanal (učka). Ojačevalec imam pravilno priklopljen in je za 53kanal.
Verjamem, da ni vsaka antena primerna, vendar je bila ta cenovno ugodna in z dobrim dobitkom. Mislil sem da bo delovalo brez problema :) Verjetno na tej frekvenci ni največji dobitek antene. Se ne spoznam veliko, ker delam to prvič.
Bi pa rad na obstoječo anteno in ojačevalec dodal še "nekaj", da bi pridobil tistih par %.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ravno to okrog dolžine kabla me je zanimalo . Namreč ojačevalnik naj bi bil maksimalno par metrov od antene. Najbolje kar v samo neposredno bližino. Vse nezasedene vhode zaključite z ločilnim členom in zaključnimi upori. Sama antena res ni tako slaba, in če je kaj podobna svoji predhodnici 91 X potem se ravno okrog 50 kanala malo slabše obnaša. Preverjeno ta bivša 91 x antena je bila pri mojih montažah na Dolenjskem skoraj neuporabna za bivši analogni 48 kanal. Recimo da smo jih več deset zmontiral in me ne bo nihče prepričal v to da to ni res
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Sem dal ojačevalec bliže anteni in zaenkrat dela brez problema. Hvala!
Imel pa bi samo še eno vprašanje. Zanima me, na katerih oddajnikih in kanalih oddaja italija blizu Sežane. Nisem našel nobenih podatkov na internetu. Zaenkrat lovim iz kanala 47, kjer so programi rai sport, notizie 24, storia, gulp,.. Ali oddajajo iz katerega bližnjega oddajnika tudi rai1, rai2,..?
Odgovori