Antene Lanterna

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
barbra1
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Maj 2007, 22:54

Antene Lanterna

Odgovor Napisal/-a barbra1 »

Pozdravljeni. V kampu (SOLARIS - LANTERNA) sem do sedaj uporabljal za sprejem analogne TV širokopasovno anteno (nekaj takega kot je vaša v kompletu G-3235 ME-N) in širokopasovni ojačevalnik z napajalnikom. Sedaj, ko se analogna TV umika, sem si sposodil DVB-T sprejemnik Xoro HRT 7500 in ga priključil na antenski kabel. Anteno sem obrnil v smer, kjer je bil tudi prej najboljši analogni signal in prožil avtomatsko iskanje programov. Poleg CRO DTV (HRT1, HRT2, RTL, NOVA) sem "ujel" tudi mnogo italijanskih, slovenskega pa ne. Potem sem šel na ročno nastavitev, nastavil na kanal 51 (kjer naj bi oddajal v večini SLO DTV v Istri) in potem s sukanjem anten poizkusil dobiti kak signal. Popolnoma brez uspeha.

Ker sem videl na tabli vprašanja in odgovore za Novi Grad, pa Umag in so vsi dobili oz. rešili sprejem tud SLO DTV, vas prosim za nasvet, če sem kje pogrešil ali pa se moram enostavno sprijazniti, da tako daleč pač SLO ni več možno spremljati. Je pa od Novega Grada do našega kampa morda 5 km zračne linije.

Morda še to: SLo analogne programe sem "lovil" na kanalu 6 - SLO 1 in na kanalu 41 - SLO 2. Je pa bil SLO 2 vedno zelo slab, SLO 1 pa soliden sprejem. Vse skupaj pa je bilo zelo odvisno od vremena.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Televes DAT 75, aktivni dipol in sprejemnik TOPVIEW pa da vidite.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
barbra1
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Maj 2007, 22:54

Odgovor Napisal/-a barbra1 »

V vaši trgovini sem pogledal, kaj predlagate. Predlog je "najdražji" možni. Ali so druge antene, ki jih ponujate (predlagana ima dobitek 19 dB) po tudi do 4x nižji ceni (imajo pa dobitek 16 db) res toliko slabše. Kaj pomeni podatek Razmerje naprej/nazaj? V čem je sprejemnik TOPVIEW toliko boljši, da je 30% dražji? Ali bi s predlagano anteno zadostoval tudi DVB-T sprejemnik vgrajen v TV - npr. v TV Philips 26PFL3404H? Večina uporabnikov pač ni tako zelo strokovno podkovanih in potem smo odvisni od vas strokovnjakov.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Glede na to da že imate anteno z ojačevalnikom ne vem kaj bi vam lahko še predlagal kot tisto za katero sem prepričan da je najboljše kar trenutno imam v trgovini. Še za to ne dam roke v ogenj, če bo ustrezalo razmeram na vaši lokaciji. 3 decibeli na anteni veliko pomenijo.Vedeti moramo tudi kako se katera antena na katerem kanalu obnaša. Pri antenah imamo ponavadi samo maksimalen podatek ne pa podatek koliko je dobitka na recimo vašem 51 kanalu. Antenskih decibelov ne smemo enačiti z decibeli ojačevalca. Sicer jih seštevamo in podajamo podatke o skupnem dobitku vendar ni vseeno ali imamo 19 antenskih +13 decibelov ojačevalca ali 7 + 25 (tole zadnje lahko navsezadnje z dokupom močnejšega ojačevalnika storite tudi sami na vaši anteni.) Vse kar je cenejše od DAT 75 v naši trgovini ima slabše podatke.
Moram pa priznati da kar 80 % montaž v zadnjih 20 letih opravimo z najenostavnešo P-2845 in le v zelo slabih pogojih posežemo po BLU 920 in 425, 420, 424 ....Zato tudi vam predlagam da najprej poiščete primernejšo lokacijo za anteno.
TOPVIEW je sprejemnik ki ima kar nekaj lastnosti zaradi katerih ga najraje ne bi ponujal, vendar ima dve bistveni zaradi katerih ga držim in to je deluje pri zelo nizkem nivoju signala in ima 12 V priključek. Kar nekaj kupcev z Istre in otokov mi je navdušeno pisalo in sporočilo, kako jih je sprejemnik presenetil in da brezhibno sprejemajo SLO programe. Tudi sam imam dobre izkušnje z njim kar se sprejema tiče. Pred časom sem na istem priključku to je na istem konektorju imel možnost priključiti najprej SONY Bravia TV in potem še TOPVIEW in samo s slednjim je bilo možno sprejemati HRT programe.

Žal tudi denar ni vse pri teh stvareh tako da morate vedeti, da v kolikor so pri vas neugodne razmere, da niti z najdražjo opremo SLO ne boste mogli spremljati. Lahko pa imate sedaj storjeno kakšno napako v inštalaciji. Preverite najprej vse preden se odločite za posodobitev. Lahko sicer kupite katerokoli UHF anteno, na papirju je za SLO DVB-T vsaka boljša od vaše kombinirane.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
barbra1
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Maj 2007, 22:54

Odgovor Napisal/-a barbra1 »

Hvala za izčrpen odgovor.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Nekatere stvari se da v spletnih trgovinah zamenjati ali vrniti , pri malo boljših antenah in testiranju z njimi pa menjava brez odbitka zaradi zmanjšanja tržne vrednosti kljub vsem zakonskim določilom ni možna. Gre za določen poseg, ki se na antenah nedvomno pozna. Sicer vi lahko po zakonu vrnete artikel, vendar mora biti ta v takšnem stanju kot ste ga dobili. Brez vsakih poškodb. Pač embalažo odprete, če vam je všeč vzamete, pregledate če smo vam poslali pravo če ne vrnete. Tudi vi če naročite artikel in če plačate zanj polno ceno pričakujete novo stvar. Nič montaž, nič opraskano nič posnetih navojev, sledi lepila, prahu, odtisov prstov ....In če se z anteno sukate po strehah vsaj nekaj minut brezmadežna ne bo več. Sicer imam pa eno takšno rabljeno na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/891
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori