DVB-T in DVB-C sprejemnik v enem

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
barbra1
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Maj 2007, 22:54

DVB-T in DVB-C sprejemnik v enem

Odgovor Napisal/-a barbra1 »

Matjaž pozdravljeni. Ker ste mi že pomagal, se obračam na vas tokrat s temo DVB-T in DBV-C. Ali obstaja sprejemnik (tuner), ki omogoča sprejem tako DVB-T (MPEG 4 in MPEG 2) in DVB-C (kabelsko omrežje). To me zanima zato, ker bi sprejemnik, če obstaja, uporabljal med dopustom v Istri za sprejem DVB-T (SLO in HR), doma pa imamo kabelsko in bi ga uporabil za sprejem digitalnih programov, ki so nam na razpolago.

Ali že imate kakšen odziv na sprejem oz. kvaliteto DVB-T signala SLO v Istri - lokacija Lanterna.

Pozdrav, Rajko
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Sam jih ne prodajam obstajajo pa. Tako imajo nekateri modeli DREAMBOXA 2 x Plug&Play tuner sockets optional for DVB-S, DVB-C or DVB-T , kar pomeni, da lahko vstavimo po dva različna tunerja vanj.

Cene so pa kar visoke, pri nekaterih modelih tudi 1000 €. Ni ravno racionalno za vaš primer.Bolje kupiti dva ločena sprejemnika in ju pustiti na vsaki lokaciji brez prestavljanja.

Razmere na vaši istrski lokaciji pa mi niso poznane oziroma nimam nobenih informacij.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
barbra1
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Maj 2007, 22:54

Odgovor Napisal/-a barbra1 »

Hvala za odgovor. Seveda ni racionalno, saj je potem ceneje kupiti TV sprejemnik z vgrajenim DVB-T in DVB-C tunerjem za ca. 400 EUR.

Lep pozdrav. Rajko
barbra1
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Maj 2007, 22:54

Odgovor Napisal/-a barbra1 »

Pozdravljeni. Testiral sprejem s sprejemnikom XSORO 7500 in ni nobenega signala za SLO programe. Sprejem hrvaških in italijanskih programov DVB-T pa odličen. LP
Odgovori