Nakup ustrezne opreme za sprejem DVB-T

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
puer
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:04

Nakup ustrezne opreme za sprejem DVB-T

Odgovor Napisal/-a puer »

Pozdravljeni!
Vesel sem, da sem naletel na vašo internetno stran - tako zaradi ponudbe, kot tudi Table za pomoč nam laikom ;)


Potrebujem nasvet pri nakupu ustrezne opreme - situacija pa je takšna:

- sem na novo vseljen v hišo pod šmarno goro - odprt pogled na oddajnik na Krvavcu (pogled na oddajnik Krim pa mi za nekaj višinskih metrov pokriva sosednji hrib)

- edini TV ponudnik je kabelska TV (EVJ), ki pa samo za priklop zahteva cca. 270 EUR - ob tem, da ne ponuja nic sodobnega (optika, HD programi,...), ostali IP ponudniki nimajo na tej lokaciji ustrezne podpore

- skratka, moja želja je DOBER & KVALITETEN sprejem naslednjih TV programov: SLO 1, SLO 2, POPTV, KANAL A, TV3 in SLO HD!

- prosim za nasvet glede KOMPLET opreme (iz vaše ponudbe - primerna antena in dodatki...), ki jo potrebujem za kvaliteten sprejem teh programov (zaenkrat za 2 TV sprejemnika)

- zanima me še, ali v primeru nakupa te opreme iz vaše ponudbe, opravite tudi storitev montaže le-te ('na ključ')


Pa morda še to:
Ali potrebujem digitalni sprejemnik DVB-T (dekoder) tudi v primeru, da že imam ustrezen TV s podporo DVB-T/C in MPEG-4?

Hvala in lep pozdrav!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

DVB-T sprejemnik ne potrebujete, če imate že primeren TV.
Glede na to, da imate oddajnik v vidnem polju bo vsaka zunanja DVB-T antena, ki jih vidite v naši trgovini dobra. V kolikor si vseeno želite boljše (pri vas morda predvsem mehansko kvalitetnejše) pa sežite po dražji anteni
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
puer
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:04

Odgovor Napisal/-a puer »

Hvala za odgovor,
Torej svetujete, da anteno obrnem proti oddajniku na Krvavcu. Ali bom v tem primeru lovil tudi SLO HD? Oz. ali oddajnik na Krvavcu oddaja vse naštete programe (SLO 1, SLO2, POP, KANAL A, TV3 in SLO HD)?

Prosim tudi, ali mi lahko posljete ponudbo komplet opreme, ki bi jo v mojem primeru potreboval.

Ali mi lahko to opremo potem tudi montirate?

Hvala,
lep pozdrav!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

HD kot mi je znano iz Krvavca ne gre. Poskusno oddaja iz ljubljanskih šanc

V kolikor ne boste čakali, da HD prične oddajati z glavnih oddajniških točk, potem morate dodati še eno anteno in jo usmeriti menda proti gradu.Signal ni močan in ga ni popolnoma enostavno ujeti. Rabite še združilnik anten in kakšen ojačevalnik, sicer pa vam bo več ponudil in svetoval kakšen lokalni monter. Za nas je Ljubljansko območje za montaže predaleč.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
puer
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:04

Odgovor Napisal/-a puer »

Hvala zaenkrat, se bom še pozanimal glede oddajanja HD signala in montaže.

Lep pozdrav!
Odgovori