Združitev anten brez in z ojačevalcem?

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Združitev anten brez in z ojačevalcem?

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni!

Mene pa zanima ali je možno združiti 2 antene iz droga s tem da ima ena že v sebi ojačevalec ena pa je navadna? in ali se da mogoče združiti 2 antene obe z vgrajenimi ojačevalci?nekaj sem gledal na vaši strani in najdel atenski združevalnik MX202 pa me zanima če bi to šlo za prvi primer?a za drugi primer pa sem nekaj gledal kretnice ES345/39 ali ES345/40 pa me v tem primeru zanima kaj tam pomeni prehodno napajanje ali kretnica spušča napajanje na antene z ojačevalci?

Za odgovor se vam že v naprej lepo zahvaljujen.

Lep pozdrav!

Damjan
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Da, razmišljate pravilno. Prehodnost pomeni da preko enega vhoda napajamo morebitne ojačevalnike ali aktivne antenske dipole. MX 202 je prava zadeva za takšne stvari. Običajno so takšne skoraj vse kretnice v naši ponudbi. V kolikor niste vešč natikanja F konektorjev si lahko zadevo oMislite z mixerjem ESVUU. Pri DVB-T bodo načini o katerem sprašujete še kako aktualni saj bo potrebno velikokrat izvesti sistem tako da se bo lokalne ali mo¦nejše signale združevalo neojačano z ojačanimi šibkimi signali.

Dve anteni z vgrajenim ojačevalnikom združite lahko z MX 202.

Podobna tema teče na http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewtopic.php?t=1471
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
VASkO_
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 Avg 2009, 07:16

Odgovor Napisal/-a VASkO_ »

Da ukradem malo tole temo. A so ti združevalniki namenjeni za prehod samo +12V ali tudi +5V DC? Lahko združim s tem MX 202 potem 2 anteni z aktivnim dipolom, ki se napaja s 5V iz DVB-T sprejemnika in to potem priključim direkt na sprejemnik?

Pa še eno vprašanje zraven. AMO 45 12V in 5V je ena in ista stvar ali se dejansko razlikujeta glede na to, na kakšno napetost ga želiš priklopiti (je možno antene mišljene za napajanje s 5V DC priklopiti na 12V DC???). To me zanima zato, če bi mi en taki združilnik preveč oslabil signal in bi moral dodati samostojni ojačevalnik z napajanjem +12V DC.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

MX je prehoden za katerokoli nam znano enosmerno napetost, ki se pojavlja v antenski tehniki. AMO ojačevalnika se razlikujeta.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori