Sprejem DVB-T prekmurje

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Peanuts
Prispevkov: 2
Pridružen: 01 Feb 2010, 13:17

Sprejem DVB-T prekmurje

Odgovor Napisal/-a Peanuts »

Pozdravljeni.

Pred dobrim tednom sem skupil sprejemnik(set-top box) strong za sprejem DVB-T. Ker smo pred 2 letoma naredili novo streho (gerard-jeklena kritina), antene pa imamo pod streho me kot prvo zanima ali to vpliva na sprejem digitalnih signalov. Analogno lahko normalno sprejemamo naše kanale ter hrvaške,pred tem tudi avstrijske, nekaj pa tudi madžarskih(slabe kvalitete).

Trenutno lahko preko digitalnega signala sprejemam naše kanale in avstrijske, ne lovim pa hrvaških in ne madžarskih. Po ogledu podstrešja sem opazil da antene proti madžarski sploh ni, tako da je bolj težko sprejemati kakšen signal :) . Aja pozabil sem povedati da sem iz okolico Murske sobote(bolj proti vzhodu).

Sedaj me zanima kaj predlagate. Kateri ojačevalnik bi naj namestil za antene proti hrvaški in mogoče tudi madžarski oz. vseh ostalih da bi dobil signal. Oziroma vas prosim da predlagate rešitev za moje podstrešje (seveda tisto v hiši :D ).

Lp,Tomaž
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Zavrtite anteno po etapah za 360 stopinj. Na vsakem postanku poskenirajte programe, zapišite si smeri in na podlagi tega sporočite koliko anten potrebujete. Lahko, da ena antena lovi na določeni točki na krožnici vse programe, morda na dveh ali celo na treh. V zadnjem bo potem res potrebno nabaviti tri antene in pribor. Potem ko to ugotovite bo nam lažje predlagati antene in priibor za združevanje in inštalacijo.
Za streho pa kar se anten tiče niste imeli sreče. V velikem loku se jo izogibam, pa ne toliko zaradi kao pločevine in motenj temveč zaradi lastnikovih jeznih pogledov na udirajoče stopinje, tudi kakšno krovčevo in dimnikarjevo pripišejo meni, čeprav sem na njej virtuoz. Da o luknjanju in tesnjenju okrog droga ne zgubljam besed.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Peanuts
Prispevkov: 2
Pridružen: 01 Feb 2010, 13:17

Odgovor Napisal/-a Peanuts »

Hvala za odgovor.

Se bom v naslednjih dneh malo poigral z antenami, pa bomo vidli.

Imel bi pa še eno vprašanje. Velikokrat sem zasledil po različnih forumih, da je boljše izklopiti ojačevalnike za analogno TV. Ali mi priporočate, da jih izklopim ob preverjanju sprejema?
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Kako je pa sedaj s sprejemom v Prekmurju.Sem iz okolice Lendave. kaj predlagate za SLO in HRT?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V kolikor je signala dovolj in če je dovolj kakovosten, bi lahko teoretičeno z artikli iz spodnje košarice v vašem kraju sprejemali SLO in HRT kanale. Seveda lahko nekatere artikle poljubno zamenjate z drugimi bodisi cenejšimi ali dražjimi (antene, kabel ...). To je pače moj predlog izdelan na podlagi večeletnih dobrih izkušenj s temi artikli .


2 x DVB-T antena BLU420F
1 x Antenski ojačevalnik MAP 501
10 x Koaksialni kabel Cavel DG113
1 x 2-vejni delilnik prehodni 12 V
1 x Usmernik AM100N
10 x Konektor F navojni za kabel DG113
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori