antena za HTV

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

antena za HTV

Odgovor Napisal/-a gost »

Spoštovani,

do sedaj sem bil na iptv televiziji. Dokler sem imel stvar priklopljeno na star TV je bilo vse v redu, sedaj, ko pa sem na drugi lokaciji in imam nov sprejemnik (plasma Panasonic, 400hz, 106 diagonala, DVB-T, DVB-C) pa je slika (posebej pri športnih prenosih) negledljiva. Poskusili smo že različne nastavitve, nove vmesnike itd a brez večjega uspeha. Poleg tega, me zelo moti dejstvo, da imam tak TV, zardi IPTV pa ga uporabljam praktično le kot monitor z zvočniki, vse ostale funkcije praktično niso uporabljene. Da ne omenim zmedo z še enim daljincem.

Včraj sem prebiral vaš forum in se odločil, da poskusim z anteno.
Lokacija - Veliko Ubeljsko (direktno pod Nanosom (postojnska stran)).

V mercator tehniki sem za test kupil edino anteno, ki so jo imeli (neka cenena reč za 9€ od Iskre.) Malo nerodno mi je bilo hoditi po trgovini, saj so me vsi gledali kot .... (s tisto češko anteno v rokah)...
Doma zmontiram na brzino in vržem anteno na podstreho. Stestiram kanal 51 (oz, je našlo samo). SLIKA KO SUZA.
Perfekcija perfekcije in to za 9€. Nekje na TV-ju imam opcijo moč signala oz. nekaj na to vižo in piše 10 (domnevam, da od 10)

Sedaj pa težava. Tv sicer gledamo pri nas bolj malo, a ravno dovolj, da potrebujemo HTV2 (seveda zaradi športa). Na vas se obračam z prošnjo po sestavi sistema, ki mi bo lovil tudi hrvaške programe (DVB-T, če se da). Najbližje se mi zdi da sta Buje in Učka. Zasledil sem anteno na vaši strani (tisto okroglo, ki deluje kot ET-jev leteči krožnik) - deluje 360 stopinjsko itd.
Je to prava stvar? Anteno bi želel imeti na podstrešju, žena ne pusti da bi tiste prekle štrlele iz (novozgrajene montažne) hiše.
Fino bi bilo, če bi lovil še kak italijanski program (calcio..).

Kaj pravite, je stvar izvedljiva in stroškovno sprejemljiva?
Se priporočam za "košarico".

vnaprej hvala.
Matjaž
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V kolikor s to ki ste jo prinesli iz Mercatorja ne zaznate HRT bo potrebno poseči po bolj profesionalni opremi kot je vsesmerna krožna DVB-T antena, ki jo omenjate. V kolikor imate v sosedstvu monterja naj vam pride izmerit signal.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

lep pozdrav še enkrat,

Antena je ISKRA P-3235 midi.
Kakorkoli jo obrnem imam signal (od Nanosa) 10/10.
Enkrat mi je uspelo dobiti en hrvaški kanal (mislim da htv1) je bila pa slika nerazločna (čb, in negledljiva). Zvok je malo bil, pa izginil pa spet bil itd. Revščina vse skupaj. Sem to anteno usmeril (na pamet) proti Učki in poskušal dobiti kaj na kanalu 28 in 53. Tema.
Bom pobaral okoli za kako meritev in sporočim. Oz. dobiti za test anteno in sporočiti kakšna je in kakšni so rezultati, da potem najdeva pravo.

l.p.
Matjaž
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Spoštovani,

nabavil sem sledečo anteno (bolj kot test)
ISKRA P-47 N TRIPLEX
Jo na brzino sestavil in postavil na podstrešje. Poskeniral DVB-T signal, našel le CH51 iz Nanosa.
Po vstrajenm vrtenju in pregledovanju (tokrat analognih kanalov) mi je uspelo najti RTL (hrvaški) a je bila slika obupna. Še enkrat sem poizkusil DVB-T in na kanalu 28 dobil vse hrvaške kanale. slika - ko suza. vsaj nekaj časa. Fascinantno se mi zdi, da ob zelo zelo slabem analognem signalu, digitalni lepo deluje.

Malo sem gledal na TV moč in jakost signala in opazil da sta oba nekje na 50% kar rezultira na način, da se vsake toliko pojavijo kockice ali izgine zvok za kako sekundo. Slika pa - ko je - je perfektna. Glede na to, da je antena na podstrešju in ne zunaj, da (najbrž) ni neka perla sem s sprejemom več kot zadovoljen. Zanima pa me naslednje: ali obstaja kak ojačevalec oz. kaj mi priporočate iz vaše trgovine, da bi malenkost ojačal signal na kanalu 28, da bi stvar delovala, tudi, če anteno premaknem za pol metra oz. da bi ves čas delalo tako kot takrat, ko dela..
Slovenski imajo kvaliteto 100%.

vnaprej hvala za odgovor.

Matjaž
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Za malenkostNO ojačanje in to malošumno lahko izberete ojačevalnik ES 1/Q z 12 decibeli ( http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/714 ) lahko pa se odločite za predojačevalec MP45 AF s 14 decibeli. Rabite- zadošča že 50mA- usmernik za 12V.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Hvala za naročilo. Nekaj napotkov za montažo sem vam poslal na email.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori