Razlika med antenami in sprejem HR programov

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Razlika med antenami in sprejem HR programov

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni,

Gre za okolico Zagradec (Fužina), Ambrus,Žvirče

Trenutno stanje je naslednje.
Antenski sestav je ojačan ločeno po kanalih, največja ojačitev je za A kanal in POP TV.

Z trenutnim antenskim sestavom dobimo naslednje programe:

Analogno SLO1, SLO2,A kanal,POP TV, TV Novo Mesto, VTV, RTL,HRT1,HRT2,slaba NOVA TV

Digitalno pa 8 programov na kanalu 45. (Kateri oddajnik je to?)

Zanima pa me naslednje ali bi z odstranitvijo trenutnega antenskega sistema in nastavitvijo digitalnega lahko ujel tudi kak hrvaški program.

Zanima pa me tudi razlika med tem dvema antenama (ne tem kar je v setu)

DVB-T sestav DIGINOVA VHF-UHF

Ali če bi namesto te antene uporabil DVB-T antena DAT 75 ter vse ostale komponente.

Oz kakšni so vaši predlogi.

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Zagradec sam po sebi niti ni tako slaba lega kot se na prvi pogled dozdeva in predvideva, saj je sama Suha Krajina in naprej proti Krki sorazmerno zaprto področje.

Priporočam vam, da odstranite vse kanalne ojačevalnike. Kanal 45 prihaja do vas proti toku Krke z Gorjancev (dvomim, da se od JZ refleksira KUMOV 45) Predvidevam da bi z eno anteno zelo v redu sprejemal omenjeni slovenski MUX in pa morda nekje iz iste smeri tudi HRT. Variant kaj izbrati imate kar precej. Moj favorit je trenutno tale sestav http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/841 , lahko pa poskusite s katerokoli malo boljšo Televesovo ali Fracarrovo BLU920 ali BLU 420 anteno in dodate kakšen ojačevalnik (ES2/Q, ES2/RU...)

P.S Pa še zame zanimivost .Toliko pobešenih polomljenih anten 91 x kot sem jih naenkrat pred leti videl okrog vašega kraja nisem videl še nikjer.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Hvala za odgovor.

Tudi vaš zadnji odstavek je razlog zakaj mi je v oči padel DVB-T sestav DIGINOVA VHF-UHF.
Polomljene antene so stalnica v naših koncih. Še posebej v Ambruški kotlini, kjer je ponavadi več snega kot v okolici.

Ali se tudi pri digitalnem signalu pozna, če se antene postavi pod streho. Recimo, da je to cca 4m nižje kot sedaj.

In še vprašanje ali še opravljate montaže anten?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Od montaž se še nismo poslovili, vendar letos do konca aprila ne bomo šli na teren. Tudi za digitalni sprejem je lahko antena pod streho. Seveda pa mora biti signal zadovoljiv.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori