Antena, kabel, ojačevalec za DVB-T sprejem v Savudriji

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
sgorisek
Prispevkov: 14
Pridružen: 06 Sep 2008, 09:46

Antena, kabel, ojačevalec za DVB-T sprejem v Savudriji

Odgovor Napisal/-a sgorisek »

Katero anteno, koaksialni kabel (dolžina kabla cca 25 m), ojačevalec in usmernik priporočate za sprejem DVB-T signalov iz oddajnika Beli križ (za slovenske programe) in oddajnika Plovanija oz. katerega drugega oddajnika v Hrvaški Istri za Hrvaške programe?
Srečeko
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Gre za hišo, prikolico ...? V kolikor gre za lokacijo ki je dobro pokrita s signalom si lahko omislite kar eno karavan anteno ki lovi z vseh smeri. Jaz jo ceLo montiram na manjših hišicah z razvodom na dva ali tri TV.

Najdete jo na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/261

Za slabše pogoje in večje objekte pa stvar lahko zastavimo z več antenami.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
sgorisek
Prispevkov: 14
Pridružen: 06 Sep 2008, 09:46

Odgovor Napisal/-a sgorisek »

ANTENE napisal/-a:Gre za hišo, prikolico ...? V kolikor gre za lokacijo ki je dobro pokrita s signalom si lahko omislite kar eno karavan anteno ki lovi z vseh smeri. Jaz jo ceLo montiram na manjših hišicah z razvodom na dva ali tri TV.

Najdete jo na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/261

Za slabše pogoje in večje objekte pa stvar lahko zastavimo z več antenami.
Prav takšno anteno imam in sem jo kupil pri vas. Nekaj časa je delalo dobro, lano jeseni pa sem naenkrat imel še samo italijanske programe, naslednji dan pa prav nobenega sprejema več. Kaj bi se lahko zgodilo? Je mogoče, da se je antena odpovedala? Pri vas sem kupil tudi DVB-T sprejemnik Iskra, ki sem ga odnesel domov in preizkusil (z drugo anteno), pa je delovalo v redu, torej je sprejemnik O.K. Bi bilo mogoče, da se je kje pretrgal ali poškodoval kabel od antene do sprejemnika?
Gre za večstanovanjsko hišo.
lp
Srečeko
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kako je z usmernikom? Deluje? Je topel na dotik? Ali mu lahko izmerite koliko V pošilja proti anteni?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
sgorisek
Prispevkov: 14
Pridružen: 06 Sep 2008, 09:46

Odgovor Napisal/-a sgorisek »

ANTENE napisal/-a:Kako je z usmernikom? Deluje? Je topel na dotik? Ali mu lahko izmerite koliko V pošilja proti anteni?
Usmernik je na dotik topel, napetosti pa nisem izmeril. Ampak čudno je, da sem nekaj časa sprejemal italijanske programe, potem pe še teh ne več!
Srečeko
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ne vem kaj bi bilo. škoda, da niste še antene zanesli na drugo lokacijo in jo preizkusili
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
sgorisek
Prispevkov: 14
Pridružen: 06 Sep 2008, 09:46

Odgovor Napisal/-a sgorisek »

ANTENE napisal/-a:Ne vem kaj bi bilo. škoda, da niste še antene zanesli na drugo lokacijo in jo preizkusili
Antena je montirana na strehi, visoko cca 15m in mislim, da boljše lokacije zanjo ni.
Kaj mislite, če bi za začetek menjal kabel in videl, kaj bo. Kateri kabel priporočate za dolžino cca 25 m?
Srečeko
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Cavel DG 113 . Priporočam da na antenskem koncu mi skompresiramo malo boljši konektor.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori