Katera DVB-T antena/komplet je najbolj primeren?

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Branka
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 Jan 2010, 08:16

Katera DVB-T antena/komplet je najbolj primeren?

Odgovor Napisal/-a Branka »

Zanima me, katero zunanjo anteno priporočate + kaj vse še sodi zraven, ter da lahko nanjo priključimo tudi dva ali več sprejemnikov. S tem da en sprejemnik je nov, ostali pa bi rabili še pretvornik.Živimo pa v okolici Mirne in skorajda direktno vidimo Gorjance in pa tudi Kum.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ali so lahko vsi posamezni kabli priključeni pri sami anteni (ponavadi na podstrehi)? Ali imate 220 na podstrešju? Bo antena na strehi?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Branka
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 Jan 2010, 08:16

Odgovor Napisal/-a Branka »

Trenutno nimamo 220 po streho, pač pa je antena pod streho in potem vklop antene in 220 pri samem sprejemniku.
Lahko pa bi potegnili 220 tudi do podstrehe, če je to boljša varianta.
Sama antena pa mislim, da bi bila boljše ko bi bila zunaj, kot pa pod streho. Ali se pač motim?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Antena vsekakor sodi na streho v nekaterih primerih jo nameščamo tudi pod streho. V kolikor vam ni težko priporočam namestitev na streho zato sem v spodnji košarici predvidel anteno ki ima poleg odličnih električnih lastnosti tudi najboljše mehanske.Že vrsto let montiramo te antene pa še ene nisem videl pobešene ali celo zlomljene. Pri izbiri ojačevalnika sem upošteval da bo šlo za delitev na veje takoj pod streho pri samem stojišču antene. Ojačevalnik bo v prvi vrsti poskrbel da bo ohranil kvaliteten signal s same antene. Posebnega antenskega ojačanja v vašem primeru, ko vidite oddajnik, ni potrebno urediti. V košarici sta tudi 2 kvalitetna HD DVB-T sprejemnika in pa nekaj drobnarij, kar pa lahko v kolikor tega ne potrebujete tudi brišete.

Vaša košarica naj bi bila takšna

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori