Združitev dveh anten K45-SLO K30-HR

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
billy
Prispevkov: 9
Pridružen: 17 Jan 2010, 16:34

Združitev dveh anten K45-SLO K30-HR

Odgovor Napisal/-a billy »

Sestavil sem sistem za dve anteni (K45 - Trdinov vrh) in (K30 - predvidevam Mirkovica HR MUX B). Obe anteni sta Iskra P-2845.
Za združitev anten sem uporabil obstoječo kretnico Iskra KF-4 (2x UHF, 2xVHF), vendar ne deluje kot bi morala.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V kolikor vztrajate, da mora na vsak način biti nek širokopasovni združilnik anten potem bo rezultat verjetno vedno enak temu, ki ga imate sedaj.
Lepše se da narediti z antenskimi kretnicami, ki imajo selektivne vhode http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... ca&x=4&y=8 ali pa s kanalnimi ojačevalniki , po možnosti z dvema vhodoma da ne bo potrebno kasneje za MUXb dodajati antenske razdružilnike.

Verjetno je rešitev tudi v kakšnem večpasovnem ojačevalniku ala MAP 501 ....

Kupite Telesystem. Ima smisel, saj zna biti slika lepša kot n akakšnem cenenem LCD z integriranim MPEG4
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
billy
Prispevkov: 9
Pridružen: 17 Jan 2010, 16:34

Odgovor Napisal/-a billy »

zdi se mi, da je nekaj narobe z Usmernikom (zelo star), ker je signal enak, če je oz. ni vključen v vtičnico. Kakšen usmernik, bi mi svetovali? kaj je sploh pri usmerniku pomembno?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Usmernik mora imeti dovolj mA, glede na priključene porabnike (ojačevalniki, predojačevalci).
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
billy
Prispevkov: 9
Pridružen: 17 Jan 2010, 16:34

Odgovor Napisal/-a billy »

Usmernik verjetno ni, sem poskusil z enim delujočim iz obstoječega sistem in je enako.
Potem sem pa poskusil še z ojačevalcem (FR-EK6R1345U) in starim usmernikom in deluje super (100% na vse antene).

MAP 501 se mi zde zelo podoben FR-EK6R1345U. Bo to ustrezna zamenjava?


Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ista stvar samo kar gre za Fkonektorje pri novejši inačici.Drugače pa smo o MAP 501 govorili na http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewto ... ht=map+501
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori