antene novigrad

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
aklinc6
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 Jan 2010, 18:56

antene novigrad

Odgovor Napisal/-a aklinc6 »

v Novigradu v večstanovanjski hiši inamo kretnico spaun sms 93609nf in spaun hnv 30upe priklopljene sta dve satelitski in enoa klasična anteno.Sprejemnik pa victory. Na satelitu je veliko programov kodiranih, zato bi dodal klasično anteno za slovenske programe. Ali je možno dodati klasično anteno?Ali je sprejemnik victory primeren za sprejemanje slo digitalnih programov? Mogoče še kakšna druga rešitev.Kaj pomeni na cro MUX A in MUX B?
LP ALEš
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Lahko dodate eno ali več strešnih prizemnih anten (tudi z ojačevalcem) V prostoru pa morate imeti DVB-T televizor ali set box (zemeljski sprejemnik) glej na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... /cPath/100

muxi so neke vrste programski paketi, skupine programov, ki oddajajo na enem TV kanalu. Običajno na našem področju in okolici so A rezerbvirani za nacionalne TV , B in višje opa za komercialne programe.Sicer je sedaj pri nas situacija malce drugačna.Komercialni so tudi v A, na B imamo samo test, hrvatje nekje vrtijo na obeh muxih iste vsebine, odpirajo pa se tudi C, D muxi
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
aklinc6
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 Jan 2010, 18:56

Odgovor Napisal/-a aklinc6 »

ali lahko na obstoječe omrežje dogradim anteno in konkretno katere dele bi bilo potrebno kupiti?
ali je sprejemnik Victory tudi set box (zemeljski sprejemnik)?
lp aleš
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V prvi vrsti je potrebno imeti DVB-T sprejemnik ali TV. Ne poznam vašega sprejemnika.Nisem jih prodajal.Sicer obstajajo kombinirani sprejemniki.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
aklinc6
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 Jan 2010, 18:56

Odgovor Napisal/-a aklinc6 »

Ali lahko priklopim na Multiswitch sms 93609nf in hnv 30upe dve zemeljske antene?
lp aleš
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Multiswitch ne poznam (iz oznake predvidevam da gre za eno aktivno zemljo, dve staelitske lege in 36 uporabnikov?), Vhod za zemljo je samo eden, kar pa popolnoma zadošča.Smisel multiswitchev je v tem, da se prizemni sprejem uredi posebej na kakršenkoli način in potem samo z enim dovodom poveže zemljo s stikalom. Torej vi lahko uredite sistem z več antenami, jih združite, ojačate ...ter nato tako obdelan signal pripeljete na zemeljski vhod na stikalu, kjer se potem tazmiksa s satelitskim ter razdeli na toliko vej kolikor uporabnikov (TV) lahko multiswitch oskrbuje
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
aklinc6
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 Jan 2010, 18:56

Odgovor Napisal/-a aklinc6 »

Se pravi : kupim antenski združilnik televas 4041, usmernik 5496 anteno dat 75 in bvb t ts6510hd.Obstoječo anteno povežen na združilnik uhf, novo anteno na uhf 12v, potem pa na usmernik, iz usmernika pa na svič spaun.v prostoru pa iz antenske vtičnice na dvb t sprejemnik in preko hdmi kabla na TV.
Kaj pa je spaun hnv 30upe ki je na zemelskem kablu med anteno in svičem.
lp aleš :) :)
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Usmernika ne rabite.Glede na to da imate sorazmerno profesionalno obstoječo opremo je antena DAT 75 res prava izbira. HNV je zemeljski ojačevalnik, ki ima lasten usmernik. Antene združite nad ojačevalnikom (ta ostane s stikalom povezan tako kot je to sedaj) Potrebujete še nekaj metrov kvalitetnega kabla s kompresijskimi konektorji http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/403 in pa priključne IEC povezovalne kable med vtičnico in DVB-T sprejemnikom http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/181 .
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
aklinc6
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 Jan 2010, 18:56

Odgovor Napisal/-a aklinc6 »

hvala za odgovor, imam rešen problem teoretično, praktično pa na polovico.
moram še zvedeti ali bo novi digitalni signal pokril NOVIGRAD.
še enkrat hvala :lol: :D :lol:
aleš
aklinc6
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 Jan 2010, 18:56

Odgovor Napisal/-a aklinc6 »

Kateri dbv-t sprejemnik priporočate in kakšna je razlika?
STRONG SRT 8100 HD IN OPTIBOX HD
LP ALEš
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Nobenega od teh dveh
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
aklinc6
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 Jan 2010, 18:56

Odgovor Napisal/-a aklinc6 »

:shock: :shock: :shock:
katerega pa in zakaj?
lp aleš
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Zakaj tako začudenje? Antene ste že rešili? V podrobnosti pri sprejemnikih ne bi šel . Poglejte si v moji spletni trgovini kaj od sprejemnikov še prodajam. Kar precej sem jih že umaknil s prodaje.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
aklinc6
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 Jan 2010, 18:56

Odgovor Napisal/-a aklinc6 »

Bi šel v podrobnosti,začudil sem se zato, ker niste priporočili vsaj tistega, ki ga prodajate. Iz prodaje pa ste umaknili dva sprejemnika po mojem vprašanju.
Moja želja pa je, da mi katerega priporočite in ga argumentirate.
lp :wink:
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Res je da sem včasih prodajal OPTIBOX, pred časom sem ga umaknil s prodaje, prvega pa nisem še nikoli videl. Lahko da so vam piškotki kakšen star obisk zaznali .
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori