Sestava antenskega sistema za Slijeme in Trdinov vrh

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
alc3dr
Prispevkov: 7
Pridružen: 17 Dec 2009, 13:25

Sestava antenskega sistema za Slijeme in Trdinov vrh

Odgovor Napisal/-a alc3dr »

Želim sprejemati analogni TV signal iz Trdinovega vrha in Slemena. Izbral sem si dve anteni ThreeStar S. Nato sem mislil dodati še ojačevalnik MA044, ki ima zraven že usmernik, vendar sem ugotovil, da ta ojačevalnik ni DVB-T kompatibilen, ker bom drugo leto nabavil LCD TV.
Zato sem izbral kretnico ESVUU in ojačevalnik ES 2/RU ter usmernik PSU411.
A bo to delovalo???? Koliko konektorjev F navojni rabim???? Kater koaksialni kabel naj vzamem, da bo kasneje seloval tudi DVB-T?
Hvala
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kako ste si zamislili reševati POP TV in HRT 1?
Ojačevalnik je kompatibilen, vendar ga jaz iz izkušenj ne uvrščam in priporočam za DVB-T urejanje ker zna biti premočan in s tem zahrbten pri urejanju DVB-T sprejema. Za vas priporočam MAP 501 in seveda dodatne antene. Kabel naj bo DRAKA 1,13 ali CAVEL DG 113 konektorje bomo pa že mi priložili prave, če vam ne bo uspelo pravih poiskati
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
alc3dr
Prispevkov: 7
Pridružen: 17 Dec 2009, 13:25

Odgovor Napisal/-a alc3dr »

Glede POP TV in HRT 1.................... A mislite na problem glede tega, ker imajo vertikalno polarizacijo, ali kej drugega?

Kakšen sistem bi pa vi mi svetovali, da vzamem? Ne rabim velikih ojačanj (tudi cenovno), kajti signali pri nas so zelo močni, tako da nekatere programe vidim celo brez antene.

Važno mi je le to, da bo delovalo v analagni in digitalni tehniki.

Hvala
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Za digitalno imate v redu za analogno potrebujete še dodatno VHF anteno in dodatno za vertikalno polarizacijo pri UHF se pravi 4 antene in še kakšno dodatno kretnico.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
alc3dr
Prispevkov: 7
Pridružen: 17 Dec 2009, 13:25

Odgovor Napisal/-a alc3dr »

Jaoo sej res, sem pozabil da za HTV1 rabim še eno VHF anteno in so to že 4 antene, pa potem še dodatne kretnice............
Potem bo pa res najboljše, da grem na DVB-T in vzame sprejemnik SRT 8010, pa čeprav ga kasneje ne bom rabil.
Mi lahko potem sestavite sistem za sprejem DVB-T iz Trdinovega vrha in Sljeme? V kolikem času dobim material od naročitve?

Hvala
alc3dr
Prispevkov: 7
Pridružen: 17 Dec 2009, 13:25

Odgovor Napisal/-a alc3dr »

Moj predlog sestave:

2 anteni DTX-22F
antenski združevalnik ESVUU
ojačevalnik MAP 501
usmernik AM 100N
koaksilani kabel Cavel DG113
dig. sprejemik SRT 8010
konektorji....

Bi blo to v redu?

Hvala?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kretnice ne rabite, konektorji so F, ostalo je v redu, morda še kakšen moški TV VTI
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
alc3dr
Prispevkov: 7
Pridružen: 17 Dec 2009, 13:25

Odgovor Napisal/-a alc3dr »

Zakaj ne rabim kretnice, saj ima ojačevalnik MAP 501 samo en UHF vhod, jaz imam pa dve UHF anteni?

LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kaj ste sedaj analogni HRT sprejemali? Kolikor jaz poznam vaše kraje imate proti ZAGREBU in Mirkovici na Velebitu zaprto. Drži to? V Podgurju je morje zaselkov, ki kljub temu, da so na Gorjancih nimajo niti signala iz Trdinovega vrha. Kako je pri vas? Ste kaj probali s kakšno navadno antenico? Sicer pa imate zelo lepo odprto proti zahodu tako da s Slovenskim DVB-T nikakor ne bo težav.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

ja na analogni imamo HRT 1 in 2 pa tudi RTL (antena je obrnjena proti Sljemenu) na digitalni pa ni hrvaških. Za slovenske ni problam jih imo na DVB-T zaenkrat 8 programov, rad bi pa še hrvaške če se bo dalo. včasih ulovim tudi 4 programe avstrijske televizije(mora bit že kr lepo vreme :lol: ). tako da po moje kak ojačevalec pa dobro anteno pa bi moglo it. zato me pa zanima za opremo kakšna mora bit pa kolk bi to kaj prišlo v € :lol:

hvala
Marko86
Prispevkov: 4
Pridružen: 23 Jan 2010, 10:42

Antenski sistem

Odgovor Napisal/-a Marko86 »

Pozdravljeni!
Jaz imam doma dva TV sprejemnika, in na strehi dve navadni analogni anteni (t.i. ribjo kost) ter vsaka svoj ojačevalec in zdej me zanima kaj vse rabm za digitalni sprejem.Živim pa v okolici
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Velja za oba zgoraj. V bistvu gre za rešitev za dve UHF anteni s to razliko da bo verjetno v
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori