Kaj potrebujem za DVB-T - 2 lokaciji (Ljubljana, Kras)

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
09komar
Prispevkov: 1
Pridružen: 13 Dec 2009, 11:14

Kaj potrebujem za DVB-T - 2 lokaciji (Ljubljana, Kras)

Odgovor Napisal/-a 09komar »

Pozdravljeni
potrebujem nasvet za sprejem DVB-T signala na dveh lokacijah:
1. Ljubljana Trnovo - viden krim (3x televizor)
antena je na zunanji strani hiše in do sedaj je narejen razvod analognega signala na tri televizorje v stanovanju. Kaj bi potreboval za sprejem digitalnega signala? Ali je potrebno imeti za vsak TV (ki še ni kompatibilen z DVB-T) svoj DVB-t sprejemnik?
2. Gabrovica pri Komnu - vidni: Nanos, Trstelj, Učka - HTV (1x televizor)
trenutno imam analogni signal z 2 anten na strehi in sprejemam iz Nanosa in Učke,
kaj bi potreboval za sprejem DVB-T signala, lahko mi daste še kakšen nasvet za Italianske programe.
Na obeh lokacijah bi rad sprejemal vse programe RTVja in POP TV hiše, po možnosti pa še Hrvaške programe in na Krasu kakšnega Italianskega.
V naprej se zahvaljujem za nasvete.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Pri varianti z oddajnika Krim potrebujete ( seveda če je antenski sistem soliden in kompatibilen za DVBT kanale na vašem področju) toliko DVB-T zemeljskih sprejemnikov kolikor analognih TV uporabljate.

Na Krasu je dogajanje bolj burno sploh zaradi bližine ITA in marsikje tudi ugodne lege za HRT.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
sneg
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 Sep 2009, 15:47

Odgovor Napisal/-a sneg »

Pozdravljeni!
Jaz imam podoben problem.Želel bi sprejemati programe iz Učke, Italije in Slavnika, živim pa v okolici Kopra (bližina Gračišča), Slavnik se vidi od nas. Torej, imam že tri antene, vsako usmerjeno v svojo smer, združene z združilnikom, in na koncu ojačane z ojačevalnikom (24dB), ki ojača vse antene skupaj (združen kabel), pri TV-ju pa je usmernik. A kanali ne in ne delujejo (predvsem Mediaset), pojavljajo se kockice, kakšenkrat pa signal popolnoma izgine. Zato me zanima ali menite, da bi bil sprejem boljši, če bi kupil zgornji združilnik-ojačevalnik.
Hvala za odgovor, Jan
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kako se obnaša sprejem če priključite na TV vhod posamezne antene? Se pravi vse napravice stran, kabel nekako povežete najbolje je s pomočjo spojkein ugotovite ali delujejo posamično v redu.Tako boste tudi izločili anteno ali napravo, ki morda povzroča napake.

Ojačevalnik in ostale naprave na F konektorje samo izključimo od kablov in brez priprave kablov vmes samo začasno privijemo spojko F

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
sneg
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 Sep 2009, 15:47

Odgovor Napisal/-a sneg »

To sem že probal in nisem opazil nobene napake, imam pa čisto nove antene.
LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Katero anteno imate za Berlusconija?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
sneg
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 Sep 2009, 15:47

Odgovor Napisal/-a sneg »

DVB-T anteno ThreeStar, ostali dve pa podobni P-2845.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ne vem kaj je vzrok. Morda ne dovolj zmogljive antene ali pa neprimerno ojačanje, kabli, vezave ... Morda bi si morali omisliti kaj podobnega kot je tale komplet ali vsaj kakšno malo boljšo (beri dražjo) Fracarrovo anteno ...
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Spoštovani,

Zanima me če je že kdo spraševal za lokacijo v Sežani?

Kot sem zasledil lovim sedaj nanos na 51 kanalu vendar kljub 55% jakosti in 45-49 % kakovosti signala slika zelo zmrzuje.
Italijanske programe lovim na 37 kanalu ki kljub 35% jakosti in cca 30% kakovosti signala pa deluje kolikor toliko v redu.

Mi lahko pomagate zakaj se pojavlja kockanje pri močnejšem signalu, so morda krive kakšne druge motnje ali pa kakšni spoji na kablih.

Sedaj je bilo narejeno takole:
2 anteni za UHF in 1 antena VHF. Moram priznati da nisem bil še bna strehi zato ne vem točno kako je narejeno in bi glede na to da je sistem star cca 5 let postavil na novo.
Ker pride dol 1 kabel predvidevam da je gor ojačevalec kjer se združijo vse antene.
Zatem je bil razdelilec za 3 TV, pri eni TV (najbližje anteni) pa usmernik.

Sedaj sem najprej spremenil da je usmernik direkt na ojačevalnik šele nato pa na razdelilec. Prej predvidevam da je razdelilec prepuščal napetost glede na to da je bil usmernik za razdelilcem. Kaj predlagate, je bolje da je usmernik za razdelilcem ali takoj pod ojačevalcem?

Gledam tale vaš ojačevalec MAP 501 - kaj vsi vhodi pomenijo UHF, ali če bi eventualno pustil gor kakšno anteno VHF bi kateri izmed vhodov potem lahko služil tudi za združevanje tega VHF signala k ostalim?

Našel sem nekaj podobnega za kras, je ta zadeva še najbolj smiselna ali so že kakšni novi proizvodi?

viewtopic.php?p=5388&sid=da482543b4863c ... a71be8aa0c

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Še sliko vam pošiljam...

Od spodaj navzgor, spodnji 2 sta proti italiji (piancavallo), 3. antena je proti nanosu, zgornja pa proti trstelju
Slikano je bilo zjutraj.

lep pozdrav
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kar precej vprašanj dobim kaj ti bandi nad posamičnimi vhodi pomenijo in kaj obsegajo. Torej:
map 501.jpg
označba frekvenčnega pasu
F I kanali 2-4
F III ... 5-12
F IV ... 21-37
F V ... 38-69

in še po pasovih

VHF ... 2-12
UHF... 21-69
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
asterix
Prispevkov: 3
Pridružen: 21 Jun 2010, 15:46

Odgovor Napisal/-a asterix »

Glede zaporedja bi lepo prosil za pojasnilo,
predojačevalci zakaj služijo, niso ojačevalci dovolj?
če so razdelilci (dve anteni se združita v eno) nad ojačevalcem pomeni da hkrati z enim vhodom na ojačevalcu ojačamo signal 2 anten. Ali je to ojačanje enakovredno ali razpolovljeno?

V primeru da je razdelilec pred usmernikom gledano iz smeri antene je potrebno paziti na kateri izhod pri razdelilcu priklopimo usmernik - to pomeni da vsi izhodi (na več TV) ne prepuščajo napetosti skozi ali je vseeno?
Odgovori