Kaj vse potrebujem ?? Kako naj vem kaj sprejemam ?

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
ccoooll
Prispevkov: 1
Pridružen: 24 Avg 2007, 08:55

Kaj vse potrebujem ?? Kako naj vem kaj sprejemam ?

Odgovor Napisal/-a ccoooll »

Lep pozdrav, zanima me, kaj vse bi potreboval za sprejem digitalnega signala(antene, ojačevalniki, ...), če bi se dalo, da bi mi sestavili komplet za sprejem sem iz Berkovec pri Prosenjakovcih rad bi tudi dobil ORF1,... Imamo pa LCD televizijo tako da nebi potreboval reciverja... hvala za odgovorje. Zanima me tudi kam bi te antene naj obrnil.. ????
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

DVB-T sprejem ne bo imel za monterje že v naprej izdelana pravila kaj naj bi na določeni lokaciji sprejemali. Mene iz montaže v montažo, kljub mnogoletnim izkušnjam pri analognih sistemih, digitalni sprejem preseneča. Ponekod se lotim stvari prekomplicirano in je rešitev enostavna, drugod zahrbtnih presenečenj ne manjka in se kar namučim. V bistvu bo za končnega kupca, ki se sam loteva digitalne montaže le-ta enostavnejša od klasične analogne montaže. Pedantnost je sedaj bolj pomembna, šlamparij ne sme bit, naprimer če je prej bilo zaradi slabih ali napačnih spojev več snežene slike, ta sedaj izgine. Tudi abnormalna ojačanja so tu še bolj škodna kot pri analogni. Kar je pa bolje je pa smer antenskega sprejema. Navsezadnje tudi zaradi tega ker so lahko tudi odboji uporabni in ker se signali seštevajo. Kot ste lahko ali kot boste ugotovili je sedaj v zraku bistveno manj kanalov, na določeni regiji se pojavlja isti kanal (Krim in Krvavec 37, KUm in Trdinov vrh 45 ....) Na objektu kjer imamo delavnico imamo anteno obrnjeno proti severu in le v tej smeri sprejemamo HRT kanale, čeprav v tej smeri ni hrvaške temveč proti vzhodu. Popolnoma stran od smeri oddajnika, usmerjeno v nekaj kilometrov oddaljene dolenjske griče, ki očitno služijo za odboj signalov.
Zato vam in vsem predlagam, če se oddajniki ne vidijo ali ne poznate ali niste že kako drugače ugotovili kaj lahko sprejemate, da se stvari lotite tako, da vseeno kupite samo eno dobro anteno z ojačevalnikom ( priporočam tole http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/841 ) prednost tega sestava je v tem da gre za vrhunsko anteno z odličnim dipolom, ki je hkrati ojačevalnik in da deluje brez vsakega plezanja in vijačenja aktivno ali neaktivno, samo usmernik izklapljamo pri TV iz omrežja.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori