Kako združiti tri antene?

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
zdrago
Prispevkov: 13
Pridružen: 28 Sep 2009, 15:59

Kako združiti tri antene?

Odgovor Napisal/-a zdrago »

že nekaj časa prebiram tale forum pa še zdej ne vem kako združit 3 antene na en izhod na TV, kakšno anteno bi moral kupit za dvb-t v istri, itd, lp
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kraji in imena programov pri združevanju anten ne igrajo nobene vloge. Frekvence ali vsaj z arabsko številko označeni kanali (od 5-69) in smeri ter način polarizacije oddajanja so merodajni. Za ustrezno izvedbo je torej potrebno to vedeti in jih zato napišite. V kolikor tega podatka nimate potem lahko združite (kar pa je malone nesmiselno) tri kombinirane antene preko trovejnega delilnika (satelitski ali običajni) in vsi kanali bodo iz treh smeri prihajali do enega TV, vprašanje pa je v kakšni obliki in kvaliteti.
Sicer je zaželen tudi podatek s kakšno močjo (sprejemni nivo signala v decibelih) vendar je razumljivo da tega podatka kupci ne morejo posredovati.

Primer kaj potrebujemo za dober nasvet:

1 antena smer oddajnik Trdinov vrh, analogni kanali 35, 41, 48, 69 horizontalno, kanal 29 vertikalno in DVB-T kanal 45

2 antena smer pretvornikŽužemberk kanal 30 analogni horizontalno .........

in tako vsepovsod z različnimi podatki od vasi do vasi in celo od dimnika do dimnika drugače ne glede na geolokacijo
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
zdrago
Prispevkov: 13
Pridružen: 28 Sep 2009, 15:59

Odgovor Napisal/-a zdrago »

imam tisti dve antenici, ki sem jih poslal na sliki, male navadne, iskra (UHF,VHF-oboje se mi zdi), kanale sem prebral pa iz sprejemnika digitalnega in so naslednji:
koper,slo1,slo2,slo3:CH 51, 714 MHz
hrt1,hrt2,nova,rtl pa imam duplirano in sicer:
CH 28, 530 Mz
CH 53, 730 MHz
nit pa je samo na CH 28, 530 MHz
imel bi samo DVB-T sprejem, brez analognega
lahko vam posredujem še frekvence od prej, ko sem imel analogni sprejem, če rabite
antene so obrnjene se mi zdi:ena na učko, ena proti nanosu (to sem pustil kot je bilo za analogni sprejem)
lokacija je pa Karigador, imam koordinate iz googla če rabite
lep pozdrav
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
zdrago
Prispevkov: 13
Pridružen: 28 Sep 2009, 15:59

Odgovor Napisal/-a zdrago »

hvala to bi bilo sprejemljivo, samo zanima me a je dosti ta ena antena? a je to zraven mojih že obstoječih? lp
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V košarici so dve anteni. Najprej sem predvidel eno anteno za 5 band in eno za 4 band, vendar je dolgoročno zaradi MUX b manj rizično nabavljati antene z enakomernim pridobitkom po celem UHF področju. Ravno tako bi lahko vse skupaj ceneje združili s pasovno kretnico , vendar je rezultat vprašljiv zaradi sosedstva ITA. Pri takšni kanalni ureditvi pa prihaja do motenj le če gre za isti ali zelo prevladujoč sosednji kanal. Vaše antene lahko zavržete v kolikor p aše želite sprejemati analogni programe pa jih čisto enostavno priključite na predlagane ojačevalnike (nič ni potrebno dokupiti ali spremeniti) Za slovenski MUXA sem namenoma predvidel ojačevalnik z dvema vhodoma kar pomeni da boste ko le-ta štarta dokupili še ustrezen enovhodni kanalni modul, antena bo ista.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
zdrago
Prispevkov: 13
Pridružen: 28 Sep 2009, 15:59

Odgovor Napisal/-a zdrago »

Tale vaša košarica je ok, sej ste strokovnjak, analogno ne bom imel, edina skrb zame je še ta, če bom vse to znal povezat, drugače bi jaz to nabavil, a to pride v škati vse skupaj, sej veste prevoz na hrvaško, carina, lp
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Nekaj malega tehničnega znanja in veščin se vseeno pričakuje oz. je dobrodošlo, drugače pa artikle, kot sem že dejal, mi pripravimo. Kanalne ojačevalnike namestimo na montažno letev, jih med seboj povežemo, nadenemo zaključne upore in ločilne člene, vam preostane le, da na kanalne ojačevalnike priključite antenske kable in montaža anten (mimogrede tudi te so že tovarniško predmontirane). Tehnično zahtevnejše je morda le usmerjanje antene v najprimernejšo smer kar pa je nedvoumno tudi zelo pomembna stvar.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori