Tv programi iz Trdinovega vrha in iz Slemena

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
lakic
Prispevkov: 1
Pridružen: 21 Okt 2009, 21:45

Tv programi iz Trdinovega vrha in iz Slemena

Odgovor Napisal/-a lakic »

Zanima me kako naj združim 3 ali 4 antene v 2 televizorja in kakšen ojačevalec naj kupim. Namreč z Trdinovega vrhu že sedaj brez ojačevalca z anteno DTX-92F zelo dobro lovim SLO1,2 (tudi v DVB-T) in A kanal ter Vaš kanal. Slabše z drugo anteno (AZP-2845) POP TV. Pri HTV iz Slemena je pa takole. V uporabi imam anteno AZ P-3235/E. Lovim še kar dobro RTL, slabše pa HTV1,2. Za prenos signala do TV sem ker nimam ojačevalca uporabil kar samostojni kabel, katerega sem priklopil na VCR in potem s SKART kablom povezal z TV. Razdalja prvega TV od antene je približno 20m, drugega pa 30m. Kretnica ki jo uporabljam je ES 345/32. Antene so na strehi. Naredil sem tudi že preizkus kaj dobim, če v sistem povežem še drugi TV. Uporabil sem delilnik ES VUU. Na žalost je bil na drugem bolj oddaljenem TV samo sneg. Torej, če bom hotel vse kanale gledati v DVB-t bo potrebno kupiti ustrezen ojačevalec, (MA 036 ali MAP 501- kakšen drugi ki je še bolj primeren?????) napajalnik, delilnik... Prosim za shemo vezave in katere komponente mi priporočate.
Hvala za odgovor!
lakic
Odgovori