TV sprejem v Istri

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

TV sprejem v Istri

Odgovor Napisal/-a gost »

lep pozdrav
Ker sem slučajno odkril ta DVB-T in sem potem nabavil na hrvaške nek digitalni sprejemnik (strong), ki sicer lovi hrvaške programe, ne pa slovenskih (to sem naknadno ugotovil),
sem nabavil optibox hdcx-t in sicer ne pri vas, ker nisem še poznal te strani (odkril sem jo danes in se tudi registriral. Tako danes že celo popoldne raziskuje na tej strani.

Ker sem že precej v letih (55 let) in bolj slabo razumem vso to tehniko, nekaj že, sem se obrnil na vas.
Pošiljam vam tudi sliko vikenda v karigadorju/dajla, 4 km pred novigradom 100 m od obale, sliko pošiljam, ker se vidita dbe anteni, ne vem ker tip, se mi zdi neke navadne iskra.
Na te dve anteni dobim kar dosti programov (slo 1, slo 2 sneg, hrt1, hrt2, rtl, nova, koper), programi nihajo od vremena, motijo talijani verjetno, ker dobim včasih njihove TV.

Ko sem priklopil digitalno na strong (tak žepni, direktno na skart) se je slika kar izboljšala, dobil sem celo NIT, ampak je odvisna tudi od vremene, včasih šteka, pojavljajo se pikice na LCD TV,
ko pa je vse ok, je slika za 5, vendar nimam slo programov na dvb-t, zato sem nabavil optibox, sprobal ga bom zdej za vikend.

Zanima me kako bi jaz lahko izboljšal ta svoj sistem in kaj bi vse moral pri vas nabavit. Kot se vidi na sliki se mi zdi da so antene obrnjene na nanos (leva) in učko (desna). Mogoče bi moral
nabaviti tudi druge antene (to ni problem), mogoče bi jih moral potem usmerit drugam (kot sem videl iz tistih dvb-t shem/oddajnikov so v bujah, novigradu, tam okoli kopra, ne vem točno,
vidljivost na lokaciji je dobra ni nobenih ovir. Stvari bi potem nabavil pri vas, po možnosti čim bolj zmontirane, če se to da.

za analogno TV sem prepisal tele podatke, če bojo v pomoč:

slo1 182,25 MHZ
slo2 631,25
hrt1 217,25
hrt2 535,25
koper 519,25
nova TV 575,25
rtl 615,25
nit pa ne dobim na analogni, dobim pa dobro sliko na dvb-t

sedaj pač anteno preklapljam ročno v TV ali v sprejemnik dvb-t, kadar hočem slo programe

če rabite še kake bolj natančne podatke vam bom posredoval, če se bo le dalo

Zaenkrat lep pozdrav in hvala za pomoč

Slika je na http://uwfzbg.bay.livefilestore.com/y1p ... p00001.jpg
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ne vem če vam znese ureditev kombiniranega sprejema za teh nekaj mesecev in to na hišici, ki verjetno ni stalno zasedena.

Kot mnogokrat do sedaj tudi vam lahko ponudim dve varianti. Enostavno obe anteni ( dokler mora biti VHF z obeh smeri morajo biti ti dve kot sta na sliki, ta varianta ni zanesljiva ) združiti s kakšnim satelitskim delilnikom in morda ojačati ali pa bistveno dražjo z več antenami in s posameznimi kanalnimi ojačevalniki in normalno kvalitetnejšimi antenami. Zadnja varianta stane kar nekaj sto eurov.

Mimogrede anteni imate montirani preblizu. Niste upoštevali minimalnih razdalj med antenami o katerem smo že enkrat pisali.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
zdrago
Prispevkov: 13
Pridružen: 28 Sep 2009, 15:59

Odgovor Napisal/-a zdrago »

ne vem točno kaj ste mislili s tem kombinirano, sprejemnik ima mpg2 in mpg4, obe anteni sta povezani v škatli in gre en izhod na TV, navaden analogni signal je kar znosen, slo1 in hrt1 je čista slika, ostale pa tako odvisno od vremena, ko italijani ne motijo, če je oblačno recimo, digitalni signal za mpg2 je pa kr dobra slika za vse programe, vendar čez dan malo prekinja, ponoči je pa vse ok, koliko pa bi morale biti te antene narazen, prosim za nasvet, tam na hrvaškem sem kar veliko, zato bi to rad malo bolj uredil,kakšne antene bi moral kupit in ostalo, če bi to delovalo bi jaz to poštimu in kupil, lep pozdrav
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kombinirano sem mislil analogno/digitalno. Kaj ste dobili na strongu vsaj slovenski zvok? Preverite ali vam torej prihaja od kod slovenski DVB-T in vam bom poslal ponudbo za sprejem DVB-T brez analognega
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
zdrago
Prispevkov: 13
Pridružen: 28 Sep 2009, 15:59

Odgovor Napisal/-a zdrago »

ja samo digitalni bi bil, brez analognega, dobim dober zvok za slo1,slo2,slo3 in koper, slike pa seveda ni,zdej čez vikend bom priključil optibox mpg4 in mpg2 in vam bom sporočil kaj bo s sliko, najlepša hvala za pomoč, lp, Drago
zdrago
Prispevkov: 13
Pridružen: 28 Sep 2009, 15:59

Odgovor Napisal/-a zdrago »

sem namontiral Optibox z mpg4, zdej dobim naslednje programe, slo1,slo2,slo3,koper,hrt1,hrt2,rtl,nit,nova,slika se tudi za mpg2 precej izboljšala,mpg4 pa tudi,slika je za vse programe super in zvok,nobenih motenj,ne vem če bo kaj boljše če se bom dotikal anten ali pa spreminjal kaj, kaj menite vi, lp
Odgovori