Antena DAT 75

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Antena DAT 75

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

Danes sem montiral anteno dat 75 s predojačevalcem v dipolu. Zelo sem presenečen nad kakovostjo signala. V primerjavi z anteno BLU s predojačevalcem jo ta antena zdaleč prekaša. V Novem mestu sem na slabši lokaciji za sprejem hrvaških digitalnih signalov iz oddajnika Sljeme. Signal je sedaj veliko močnejši, tako da lahko spremljem tudi digitalni paket na 27 kanalu. Ko imam anteno obrnjeno na Sljeme imam na kanalu 24 (Avstrija), okrog 20% signala. Prej je bilo 0%.
Ta antena je sicer draga vendar, če dodamo predojačevalec, ne rabimo nobenih dodatnih ojačevalcev in smo na koncu na isti ceni, kot če bi pri navadnih antenah kupovali še ojačevalce.

http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/810
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Monterji po evropskih forumih jo zelo hvalijo in uvrščajo v sam vrh. Ne samo lovilne sposobnosti tudi mehanika je kvalitetna, močna tudi za vetru izpostavljena mesta.
Zanimiva je tudi lastnost (posebej dokupljenega) aktivnega dipola (balun), ki deluje kadar ni pod napetostjo kot navaden asimetrični člen
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

Pri hrvaškem rtl - u sem opazil, da skoraj ni več senc v sliki - refleksije, prej sem imel kar dosti refleksije, saj je okrog mene veliko višjih stavb in bakrena streha.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Analogno 25 imate v mislih verjetno?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
mitja23
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Jul 2008, 14:50

Odgovor Napisal/-a mitja23 »

Pri nas v Beli krajini pa se je zeloooo poboljšala slika na analogni Novi TV kanal 67. Slika je enake kakovosti kot A kanal če ne celo boljše. O hrvaškem dvb-t pa ni ne duha ne sluha.
LP
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

ANTENE napisal/-a:Analogno 25 imate v mislih verjetno?
Ja, analogno.
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

mitja23 napisal/-a:Pri nas v Beli krajini pa se je zeloooo poboljšala slika na analogni Novi TV kanal 67. Slika je enake kakovosti kot A kanal če ne celo boljše. O hrvaškem dvb-t pa ni ne duha ne sluha. LP
Kanal 67 je iz Trdinovega vrha, snop je usmerjen naŽumberak in zato zelo dobro nese tudi v Belo krajino, žal pa ne v Novo mesto. Vem, da je v Semiču možno gledati digitalne hrvaške kanale brez problema. Je pa res, da je pri digitalnem sprejemu zelo veliko odvisno od antenskega sistema. No za Trdinov vrh, če ga vidite ni problema, ampak za kakšen malo bolj oddaljen oddajnik je pa že druga zgodba. Treba je imeti pravo anteno in tudi pravo ojačanje......
Odgovori