Pokrivanje izgub pri delitvi na 4 TV

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Pokrivanje izgub pri delitvi na 4 TV

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Vprašanje:

Pozdravljeni

Po najinem tf. razgovoru sem skušal narisati obstoječo sliko analognega antenskega sistema v mojem vikendu. Antene so usmerjene na Trdinov vrh, sprejemam pa naslednje kanale:

LJ 1 ch 35
LJ 2 ch 48
POP ch 29
A kan. ch 69
Vaš Kanal ch 41

Nato še neposredno ZG 1 na ch 09; ZG 2 na ch 43; RTL na ch 46 in NOVA TV na ch 66. Pri slednji je slika slabša.

Moj problem je, da na vseh televizorjih nimam enako kvalitetne slike. Inštalacija koaks kabla pa je od sheme do televizorjev v razdalji od 5m-20 m.
Rad bi imel enako kakovostno sliko na vseh TV aparatih.

Ali mi lahko pomagate z nasvetom in konkretnim "delom", ki bi ga moral vgraditi v obstoječ sistem? Seveda bi to kupil pri vas.

lp



Kje imate ojačevalnik, kje usmernik? Ali ste brez njega?

Lep pozdrav

ANTENE



Pred enim televizorjem je neka škatlica, ki je priključena na 220 V, na njej pa piše ACARO alimentatore stabilizato 220-230V - 50 Hz, AM 100N 12 V 100 mA in narisan znak TV in ANT.. Je pa še na antenskem drogu na strehi ena šktla PVC večja, vendar menim, da je v njej samo povezava vseh anten in z enim koaks kablom pripeljana do prve škatle, ki je na skici. Drugih ojačevalnikov, usmernikov /?/ nimam.

lp






Tisto na drogu je ojačevalnik in v takšni vezavi ko gre za daljinsko
napajanje moramo izvesti ločeno napajanje hišnega ojačevalca ali pa vso
stvar drugače izvesti..Ali imate 220 na podstrešju?

Lep pozdrav
ANTENE



Na podstrehi imam 220 V, ni pa napetost na antenskem drogu, ki je na strehi. Ali je ojačevalnik brez el. napajanja na antenskem drogu? Edina stvar, ki je na antenski instalaciji z el. napajanjem je pred TV aparatom v eni od sob, kar sem vam tudi napisal.

lp
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Pravilno in najenostavneje in najceneje se zadeva reši z dobrim antenskim ojačevalnikom in kvalitetnim delilnikom na 4 veje ( ali pa tako kot je mišljeno na vaši skici, ki ste mi jo poslali z enim dvojnim in nižje še trojnim delilnikom)
V kolikor ojačevalec na drogu funkcionira kot mora in ima ojačanje tam do 25 decibelov bi pri vas zadoščalo samo zamenjati vaše delilnike s kvalitetnimi na F konektorje. Pri vašem delilniku so velikokrat možne napake pri priključitvi ker marsikdo zamenja vhode z izhodi in tudi debelina kablov mora biti enaka ....

Lahko pa se stvari lotite tudi tako da usmernik prestavite k podstrešju dokupite hišni ojačevalnik in štirivejni delilnik in priključite vse štiri veje nanj. Pogoj pa je seveda da je vaš antenski signal pred delitvijo na več vej dovolj kvaliteten in zadosten. S tem ojačevalnikom odlično pokrijemo vsa slabljenja ki nastanejo zaradi delitve in kablov.
Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori