Kako prenoviti hišni antenski sistem?

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Kako prenoviti hišni antenski sistem?

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdrav
Prosim da mi svetujete kako prenoviti hišni antenski sistem. Imamo pod streho 5 anten z kretnico,ojačevalce,delilcem,
že lep čas se pojaljajo problemi z sprejemom signalov,torej se nakaj pokvarjeno,antene so bile nastavljene na
teleizijke kanale. Ker smo menjali še streho za kovinsko pa je še slabši sprejem.
Sem iz Podlož,med Slovenska Bistrice - Ptuj.
Sprejem pa je možen za naslednje postaje slo1+2,pop,a-kan.,komplet avstrija 1+2,atv,sat3 so sicer DVB-t programi,
Sprejem mislim da je za ene programe oddajnik Boč,drugi pa Pohorje.
V vašem programu sem opazil Ma044 ali MA 501, zadnji nima integriranega napajalnika.
Kaj mi priporočate za čim enostavnejšo prenovo? Moral bi pa sistem bit za vsaj tri sprejemnike,(še kakšni deliniki,ojačevalci
če je potrebno) Selktivnih ojačevalniko po mojem ni potrebe za vsak kanal posebaj.
In kam naj obrnem posamezne antene UHV/VHF.

Zanima pa me še tudi kakšen sateliski sistem. Kaj je sploh možno dobi ,nekodirani programi.Astra+Hotbird,.
Ali je smiselno sprejem še iz več satelitov.
?Satelitski sistem je možno priklopit na iste kančne kable,če se vmes zmontira stikalo,sat.+zemeljska.???
Kaj bi mi vi priporačali za prenositev zemeljskega-antenskega sistema.
LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kaj boste uredili samo DVB-T ali tudi analogno ali samo zadnje? Kaj boste prestavili antene na streho?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori