Antene za DVB-T (Primorska)

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
pinko.palinko
Prispevkov: 4
Pridružen: 22 Sep 2008, 14:36

Antene za DVB-T (Primorska)

Odgovor Napisal/-a pinko.palinko »

Pozdravljeni,

zaradi določenih razlogov zame ne pride v poštev montaža antene na streho. Ali je možna montaža antene (za DVB) na podstrešje (leseno ostrešje, streha krita s korci)? Oddajnik na Tinjanu in Nanosu je viden s prostim očesom, prav tako tudi nekaj italijanskih.

Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Montaža antene na podstrešju

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Sam raje iz več razlogov (ne samo zaradi dostopnosti) montiram kar na podstrehi. V kolikor monter premore dober merilnik se lahko zaradi več maneverskega prostora določi najugodnejšo lego za posamezen oddajnik. Zdaj kakšna velika antena zna biti problematična zaradi prostora, izberite kakšno krajšo.Morda kar tale celi sestav na http://antene-zupancic.si/dvb-antena-43 ... p-944.html

Glede na to da govorimo samo o DVB-T in glede na to da delujoči na Tinjanu in predvideni na Nanosu oddajata na 5 pasu in v kolikor sta oba horizontalna je najprimernejša BLU 425 glej na https://www.antene-zupancic.si/dvb-ante ... -1661.html

Za koliko TV to urejate?
Zadnjič spremenil ANTENE, dne 26 Sep 2008, 19:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
pinko.palinko
Prispevkov: 4
Pridružen: 22 Sep 2008, 14:36

Odgovor Napisal/-a pinko.palinko »

Hvala za odgovor,

imel bi 2 TV (klasika + plazma) in DVR. Prostor ni problem, morda bi eno anteno usmeril celo proti Učki, ki pa je v smeri opečnega zidu, pa tudi relief je v tisti smeri bolj razgiban.

LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Boste še sprejemali analogne programe ali boste prešli na DVB-T na vseh TV (dokup modula, sprejemnika DVB-T) ? Stvar zna biti komplicirana če bi na vsak način hoteli še urejati analogne. Moje osebno mneneje (vaših potreb sicer ne poznam) je takšno da se ureja DVB-T , kar pa gre zraven analgnega je dobrodošlo, posebej pa se ne mučimo z nekimi dograditvami recimo 10 kanala (KANAL A) v vertikali s Tinjana ipd.
Zadnjič spremenil ANTENE, dne 26 Sep 2008, 19:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
pinko.palinko
Prispevkov: 4
Pridružen: 22 Sep 2008, 14:36

Odgovor Napisal/-a pinko.palinko »

V mislih sem imel popoln prehod na DVB, se pravi da ne potrebujem analognega sistema. Torej: vhod je digitalen, "porabniki" signala 1x plazma (z MPEG 4), 1x klasika, na plazmo bi bil vezan obstoječi HDD rekorder, ki žal nima digitalnega vhoda.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Recimo da želite kvalitetno robo potem sem za vas nabral spodnje artikle. Z njimi uredimo sprejem (seveda če so sprejemni pogoji na zadostni ravni) iz oddajnika Tinjan in Učke. Pasovni anteni in pasovna kretnica do maksimuma selekcionirata med seboj 4 in 5 band, kjer se nahajata kanala 28 in 67.

Kako je z ostalimi italijanskimi programi pa vam takole na daljavo ne morem ničesar povedati. Verjetno bo potrebno dodajati tretjo anteno ali pa ne. V kolikor želite da sta anteni širši po sprejemu se pravi po celem UHF področju potem kupite dve BLU 420 in zamenjate kretnico s združilnikom ES VUU. Pri tem selekcija iz oddajnikov ne bo tako ostra , je pa večja verjetnost da sprejemate poleg še italijanske programe brez tretje antene. Ni pa rečeno da je zadnje tudi boljše za SLO in HRT.

Varianta po prvem odstavku: glej na http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewtopic.php?t=1187
Zadnjič spremenil ANTENE, dne 27 Jan 2009, 21:48, skupaj popravljeno 2 krat.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
pinko.palinko
Prispevkov: 4
Pridružen: 22 Sep 2008, 14:36

Odgovor Napisal/-a pinko.palinko »

Malo sem šel po zemljevidu in seznamu oddajnikov in ugotovil, da bi maksimiziral št. programov, ki me zanimajo, prek naslednjih oddajnikov:

Tinjan smer 71 kanal 51
Učka smer 100 kanal 28
Piancavallo smer 295 kanali 37-67
Conconello smer 40 kanali 36-67

vse polarizacije so H

Po začetku oddajanja DVB na Nanosu bi lahko Tinjan zamenjal z Nanosom (smer 55).

Zanima me, ali sta smeri Nanos in Conconello (40 oz. 55 stopinj) dovolj blizu, da ju lahko spremljam prek skupne antene? V tem primeru bi potem potreboval 3 antene in sicer eno za 28. kanal (Učka) in dve za kanale 36-67 (Piancavallo in Nanos/Conconello).

V kolikor bi Nanos zahteval posebno anteno, bi črtal Conconello, vendar bi potem s Piancavalla po možnosti spremljal še kanal 23 - ali gre to skupaj s kanali nad 37?

Ali je potrebno vaš seznam potrebnega pribora zaradi vključitve tretje antene spreminjati?

Upam, da načrt ni prezahteven in da je izvedljiv.

Hvala in LP.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

SLO, HRT, RAI in MEDIASET, vse DVB-T

Odgovor Napisal/-a gost »

Imam ISKRIN DVB-T sprejemnik, kateri ima to težavo, da se mi ob vsakem pritisku drugega daljinca zablokira. No stvar sem nesel MERCATOR-ju v reklamacijo. Sedaj pa bi prišel na dan s prošnjo. Prosim vas, kaj mi svetujete, da si optimalno uredim sprejem signala kot so SLO, HRT, RAIin MEDIASET. Stvar je v tem, da je HRT obrnjen na drugo stran U†KA, in ima tudi slabši signal od SLO, RAI itd. Trenutno imam več anten povezanih z ojačevalcem in stvar solidno deluje. Opazil sem v ponudbi camp anteno, katera naj bi lovila z vseh strani, KAJ MI SVETUJETE.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Da še dopolnim moje prejšnje pisanje s sličico mešalca katerega trenutno uporabljam. V slednjega so povezane predvsem logaritmične antene, Vse skupaj pa je ojačano z ojačevalcem. Sedaj bi rad prešel na dvb-t tehnologijo in vas prosim, če mi lahko svetujete in pa tudi pripravite, kako bi najbolje gledal naslednje programske sheme kot so SLO…, RAI…., MEDIASET… predvsem pa bi rad sprejemal tudi HRT.., katerega pa sedaj (razen HRT 1) ne vidim najbolje (sneg) HRT 2. Vso opremo imam na podstrešju, signal pa prihaja trenutno v dva televizorja, V kolikor mislite, da je potrebno stvari zamenjati ali pa tudi kako anteno odstraniti mi prosim sporočite, glede tega ni nobene dileme in bom sledil vašim nasvetom.

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Nostalgija.S temi filtri se je dalo delati krasno. Ne vem kakšno oznako ima vaš, jaz sem najraje delal s TKF 653.07. Še vedno ga lahko uporabimo , verjetno tudi v vašem primeru , seveda z dopolnitvijo. Preden vam odgovorim vprašanje.Ali se najdete med zgornjimi posti v tej temi? Ali je situaciija kar se oddajnikov tiče pri vas podobna? V vsakem primeru bo potrebno nekaj dokupiti in priključiti na novo če ne celo vse. V prvi vrsti me pa zanimajo oddajniki?

Zgoraj se sicer omenja U
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
koper
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Jan 2009, 20:55

Odgovor Napisal/-a koper »

Prebral sem vse, ker me tema zelo zanima. Toda sam ne vem s katerega oddajnika trenutno sprejemam RAI in MEDIASET. Zelo čist pogled imam na Slavnik, če vam to kaj pomaga. Drugače po moram pritrditi, da zgornja tema zelo ustreza mojim željam in realnosti. Poskušal bom poizvedeti, če kdo uporablja katerikoli od dveh kanalov na Učki, toda bojim se, da ne bom dobil odgovora. Kot sem že napisal, sprejmem vašo ponudbo po spremembi sistema, če bo le ta potreben.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Predvidevam da sedaj lovite SLO programe preko obeh desnih vhodov (30-60, 62-69). Imate sedaj DVB-T sprejemnik doma? Ali je izvedljivo da zasukate anteno ki je priključena na vhod 30-60 proti Istri in potem poskenirati na sprejemniku še enkrat vse programe. Lahko pa ves ta cirkus preskočimo in vam pošljem dve dobri DVB-T anteni , en združilnik in nekaj kabla in začnemo na novo sestavljati sistem. Filter ki ga imate preveč selekcionira določene programe , lahko pa da ga boste vseeno potrebovali za združitev tretje oz. četrte antene na sistem. Shemo vam bom sproti risal med podporo, kjer smo podoben primer že sestavljali na http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewtopic.php?t=1172
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
koper
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Jan 2009, 20:55

Odgovor Napisal/-a koper »

Kot sem dejal, sem DVB sprejemnik reklamiral, ker mi je le ta zamrzoval. Takoj ko dobim novega bi zanj postavil novo ureditev, zato bi vas prosil, če mi lahko naredite nakak predračun za izvedbo.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kateri sprejemnik vključim v ponudbo?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
koper
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Jan 2009, 20:55

Odgovor Napisal/-a koper »

Prejel sem vašo opremo za sprejem z dvemi antenami. Stvar sem zmontiral in tudi testiral. Sedaj se pa pojavlja en problem, ko deluje vsaka antena zase, lovi ena Učko, druga pa Slavnik, ko ju pa prikljičim na kretnico se mi programi z Učke izgubijo. Ker ni bilo nobene sheme, sem kabel z antene povezal na kretnico, nato pa iz kretnice v ojačevalec. Mislim. da sem povezal
pravilno. Zanima me , ker sta na kretnici dva vhoda za uhf, da ni mogoče tukaj kaka posebnost, katera antena pride na kateri priključek uhf.
Odgovori