Antene za DVB-T (Primorska)

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni

Imam vprašanje vgrajeno imam triplex anteno z vašim ojačevalnikom ES2/Q in delilnikom na 2 TV s tem
sprejemam SLO Mux s Trstelja in par IT muxov (rai , mediaset) sedaj pa bi dogradil še Hrvaški mux z Učke
in bi vas prosil za kakšno možno rešitev (potreben je ojačanja) a se da dobit kakšen ojačevalnik za 2xUHF po možnosti malo močnejši kot je prej omenjeni.

lp

Artikel je na tej povezavi:

http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/388
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Preberite si prejšnje poste v tej temi in še morda tole na http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewto ... hlight=036

No močnejši in z dvema vhodoma je ojačevalnik MA 036 - o njem smo kar precej pisali v drugih temah- vendar se bojim da je za primorske razmere malo premočan, ali pa ne , odvisno od lokacije in prisotnih močnih signalov.
Vsi razmišljate le o ojačevalcih pri tem pa pozabljate da je najboljši ojačevalnik in rešitev ravno sama kvalitetna antena.
Pri vas se ponuja več variant, katera je primernejša tako na daljavo težko ocenim. Lahko dokupite samo združilnik ESVUU in pa kot sem dejal dodatno kvalitetno anteno recimo BLU 920 ali BLU 425 in vse skupaj ojačate z obstoječim ojačevalnikom. Ena izmed variant je tudi dograditev U
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

DVB-T in analogno v Kopru

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni,
Imam namen preko vaše spletne strani kupiti antenski sistem za sprejem analognih in digitalnih programov za 2 TV-ja v isti hiši. Oba LCD TV-ja imata že vgrajen dekodirnik DVB-T (MEPG4)! Lokacija objekta: BERTOKI (KOPER).Želim zagotoviti sprejem naslednjih programov:
Program Oddajnik Kanal dig/analog
-------------------------------------------------------------------
SLO1,SLO2,SLO3, TVKP Tinjan 67H dig.
Mediaset (C5, I1,R4) Conconello 61H dig.
Mediaset (drugi kanali) Conconello 59H dig.
RAI 1,2,3 Pordenone 37H dig. (opcija, sicer so alternativa dobri analogni signali)
POP TV Tinjan 64H analog.
KANAL A Slavnik 69V analog.
HRT1,2,3 Učka 28H dig. (to je opcija z ozirom, da je analogni signal slab!)
radijski signal za FM (AV receiver)
Pričakujem vaš predlog komponent za sestavo kvalitetnega in delujočega sistema ( z navedbo možnih varinat/kompromisov). Hvala za odgovor in ponudbo.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kar precej smo pisali o podobnih temah. To kar vi želite vam tako na daljavo ne morem sestaviti sestava ki bi zanesljivo deloval. Še najzaneljiveje bi to šlo s kanalnimi ojačevalniki, kar pa je kar nekaj denarja sploh če upoštevamo da naj bi analogni čez slabi dve leti ugasnil.
Preberite si pogovore v zgornjih postih in pa v podobnih temah na http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewtopic.php?t=1215
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Gost v spletni trgovini, sprašuje o: širokopasovni ojačevalnik MAP106 - OA MAP106.

Pozdravljeni, rad bi nekoliko okrepil svoj sprejem oz. sprejeti signal (kabli so dolgi tudi 10 m) ter razcepil sprejeti signal na tri TV-je. Trenutno brez težav lovim analogne slovenske (razen Kanal A), hrvaške in delno italijanske (samo RAI). Lociran pa sem v Kortah (nad Izolo) in imam eno samo anteno (novejša, po obliki povsem enaka ta novi televesovi) obrnjeno proti Slavniku in Tinjanu (iz moje lokacije sta "približno" v isti liniji). Izbiram med dvemi ojačevalniki MAP106 in MAP204, pa me zanima če mi lahko poveste kakšna je razlika. Kot razumem oba ne potrebujeta napajanja (pomembno ker ga želim postaviti blizu antene) z razliko, da ima ta prvi večje ojačanje (34dcB), ta drugi pa ločena vhoda (VHF in UHF). Zaenkrat bom signale še sprejemal analogno, a bom kmalu verjetno prešel na digitalno (DVB-T pa oddaja samo v UHF-u kot razumem). Takoj po ojačevalniku bi postavil razdelilec OHV-301.

Artikel je na tej povezavi:

http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/191
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Razliko ste že sami ugotovili. Tudi če je MAP 106 močnejši lahko tega pri ojačanju zapiramo z nastavljanjem.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Ocetu sem v Vanganelu pri Kopru (dolina) uspesno omogocil
gledanje DVB-T, ko sem takrat nabavil 2x BLU in 1x MAP501 +
ostalo.
Sedaj bi to poskusil se pri Nonotu na sicer veliko boljsi
lokaciji s pogledom na morje, torej na oddajnike.

Rabil bi moznost priklopa treh bolj osnovnih anten za
naslednje oddajnike:

SLO - Pomjan - 67
RAI... - Col Gaiardin - 37
Mediaset - Conconello - 61

Kaj bi mi prosim lahko poslal eno ponudbo sestava (15 m kabla,
pribor, 3x antena,...)? Najraje Fraccaro.


Ce bo sestav uspesen bom v kratkem nabavil se eno taksno
varianto (ampak sedaj z boljsimi antenami) za moje sedanje
domovanje (z dodatkom antene za HTV - Ucka) torej 4 x UHF vhodi.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Evo spodaj na shemi predlagana TEORETI
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni,
tudi pri nas doma bi bilo potrebno postaviti nekaj da bi vse delovalo kot je treba, pa bi prosil za priporočilo kaj bi potreboval. Situacija je sledeča, gre se za en lcd televizor z vgrajenim mpeg4, bivamo v okolici Nove Gorice, poskusno je bila priklopljena ena stara strešna antena, mislim da UHF, brez vsakega ojačevalca in preko te odlično lovi vse slovenske kanale v digitalni obliki. Mogoče zato ker smo precej blizu Trstelja. Hrvaški kanali nas ne zanimajo, radi bi pa videli programe RAI in Mediaset, ki jih trenutno ne lovi. Preko sobne antene v analognem načinu na star TV brez težav, ampak to ne pride več v poštev. Kaj bi torej predlagali, da bi ulovili tudi te programe v digitalni obliki in vse skupaj povezali z anteno ki lovi vse slovenske?
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni

po prebiranju forma imam še jaz eno vprašanje.Želim urediti sprejem DVB-T, zaenkrat na kanalu 61 (coconello, mediaset), kasneje, če zadeva deluje dobro pa še na kanalu 37 (Col giardin mux rai).

Moja lokacija je Portorož, Beli križ; neposredno ne vidim oddajnikov, zaradi tega razmišljam na ojačanje signala. (bo dovolj? motnje zaradi oddajnika na belem križu???)

Zaenkrat sem mislil nabaviti anteno Fracarro 10F4769 + ojačevalnik ES2RT (in napajalec), kasneje pa dopolniti še z anteno Fracarro 10F3546 + kretnica ES345/43.

Razmišljam v pravi smeri ali bi bolje kako zadevo spremeniti, dopolniti, ... Slo kanali me posebej ne zanimajo, ker jih imam že rešene preko IPTV.

Hvala
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Da bo kar v redu s to razliko da za ojačevalnik priporočam ES 2RU ali ES 2Q. Anteni sta v redu, še boljši bi bili BLU 420 ali celo pasovni BLU 424 & BLU 425
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni,

ker imam tudi sam dilemo glede najprimernejše opreme, vas prosim za pomoč.

V okolici Postojne preko dveh obstoječih UHF anten sprejemam SLO programe na kanalu 51, HR pa na kanalu 28.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V kolikor je vzrok samo v opremi potem ne vidim razloga da ne bi bil MAP 501 primeren. Vse ostalo odstranite. HRT priključite na B4 , SLO na B5 , še vedno vam ostane cel UHF od 21-69 kanala če bodo delai kakšne šarade. N epozabite na usmernik.

Kaj pa italijani? Ali vam morda oni povzročajo težave?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Italijanskih programov (žal oz. tokrat na srečo) ne sprejemam. Vzrok za težave je mogoče tudi v obstoječem analognem signalu (SLO1&2, POP, TV3).

Sam se sicer nagibam k uporabi kretnice, vi pa torej priporočate raje ojačevalnik? V tem primeru bi uporabil kar obstoječi usmernik (ki se uporablja za analogni signal). Pa potem bi začasno na ojačevalnik priklopil še anteni za SLO1 (VHF vhod) in SLO2 (UHF 21-69 vhod).
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Normalno da lahko uporabite tudi samo kretnico, vendar imate signala dovolj?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori