Kalibracija Elrad kanalnega ojačevalnika

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
valo1
Prispevkov: 4
Pridružen: 04 Avg 2008, 09:29

Kalibracija Elrad kanalnega ojačevalnika

Odgovor Napisal/-a valo1 »

Pozdravljeni!
Imam antenski sistem ki bi ga rad prilagodil novim razmeram.Sistem je zgrajen z uporabo kanalnih ojačevalnikov Elrad z enim antenskim vhodom.Želel bi da ojačevalnik ki sedaj jača signal na 32 kanalu bi to isto počel na 53 kanalu, na ojačevalniku so štirje vijaki ne vem čemu kateri služi in s katerim naj začnem nastavitve.

Zamislil sem si da bi npr.VCR nastavil na 53 kanal na TV potem vmes zvezal ojačevalnik, začel vrteti vijake da bi dobil prehod signala potem bi vmes postavil slabilni člen (npr.vtičnico ali dve)ter ponovno vrtel vijake da bi dobil kar najboljšo sliko.

Zanima me ali obstaja še kakšen učinkovit sistem za omenjeno oz.kdo mi to lahko naredi na Primorskem

Za vaše mnenje se vam vnaprej zahvaljujem.

LP Valter
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

To ni problem naredit če tisti vaši vijaki in ojačevalnik pustijo sprehajanje do 53 kanala. Obstajala je samo ena generacija kanalnih ki je bila na celem UHF. Nekaj podobnega okrog štelanja (mislim da ste celo prebral nekje ) s tisti vtičnicami in VCR sem nekje pisal in se kar obnese če res ni nekega ojačevalnika. Da se kar v redu naredit tudi tako na oko.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori