DVB-T sobna antena

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
mburge1
Prispevkov: 69
Pridružen: 11 Dec 2005, 09:31

DVB-T sobna antena

Odgovor Napisal/-a mburge1 »

Imam DVB sobno anteno http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/688
Ko sem jo priklopil na digitalni sprejemnik, najprej ni bilo nobenega signala, Ko pa sem na sprejemniku nastavil funkcijo ANTENA POWER na on, sem v Novem mestu dobil poln signal iz oddajnika Trdinov vrh. Moram povedati, da je to v stanovanju, pogled na oddajnik pa mi tudi zakriva večja stavba, vendar deluje brez težav. Pri nastavitvi te antene je zanimivo to, da imaš poln signal, potem anteno premakneš za par centimetrov signal skoraj izgine, potem pa jo premakneš samo za 1cm in imaš zopet poln signal. S sprejemom digitalnega signala sem več kot zadovoljen, analogni programi žal niso gledljivi, vendar, če bi oddajnik videl bi verjetno bili. Zanima me, kako je z napajanjem te antene, kadar jo priključimo na DVB-T TV kartico na računalnik.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Potreben je 5 V usmernik.Že pred dnevi bi jih moral prejet tako da v naslednjih dneh se jih bo dalo dodatno k anteni kupit. Seveda z uklopitvijo POWER ON ste poslali proti anteni potrebnih 5 V za napajanje njenega ojačevalnika.
To da se antena dobro obnaša sem dobil informacijo tudi iz drugih krajev. Prav zanimiva se mi zdi ta antena za urbana mesta kjer je prisotna kabelska in so tudi dobro pokrita z DVB-T in hoče kdo, če ne drugega na račun kvalitete slike, dopolniti sprejem z DVB-T.

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori