Digitalna Tv- Kako je s tem?

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
stoyc
Prispevkov: 6
Pridružen: 14 Apr 2008, 21:42

Digitalna Tv- Kako je s tem?

Odgovor Napisal/-a stoyc »

Pred kratkim sem kupil Philips LCD Tv 7662D. Ima DVB-T. Ko sem nameščal kanale, ni zaznal nobenega digitalnega, čeprav bi teoretično moral, ker živim blizu Hrvaške in analogno lepo vidim HRT 1, 2, Nova Tv, RTL Televizija. Imam sicer nek širokopasovni ojačevalec od Iskre in eno anteno na podstrešju- kombinirano VHF, UHF. Prijatelj ima tudi LCD od Sonya in pred kratkim mu je serviser za antene priključil digitalni sprejemnik za staro CRT televizijo ter vstavil nek vmesnik med antene in LCD, da lahko na njej spremlja digitalne kanale. Ta vmesnik naj bi stal 5 evrov, nisem bil še pri njem, da bi videl za kaj gre. Ali mi lahko kaj v zvezi s tem svetujete?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Težko rečem kaj imate v mislih za vmesnik. Kaj je šlo za združevanje analogne pa digitalne ? Morda kaj takega kot je tole http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/376 .Je bil samo slabilniik ali kaj podobnega? Pri DVB-T kakšne črne škatlice z mnogo šuma odpadejo.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
stoyc
Prispevkov: 6
Pridružen: 14 Apr 2008, 21:42

Odgovor Napisal/-a stoyc »

Ali je možno, da preko napajalnika in iskrinega xy ojačevalca in iz te kombinirane antene, ki jo imam ni možno spremljati digitalnega signala, ker brez ojačevalca so analogni signali res slabi. Pa tudi antena je na podstrešju, kar verjetno tudi vpliva na to.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Počasi se bo treba odvaditi ali pa zmanjšati apetite po ojačevanju signalov pri DVB-T in stremeti k temu, da nameščamo kvalitetne antene. Je pa res problem dokler imamo še vzporedni analogni sprejem. Ossebno menim da je najboljša rešitev za prehodno obdobje , dograjevanje kanalov preko kanalnih ojačevalnikov.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

..nekaj informacij okrog digitalne TV si lahko preberete v članku Delove priloge Vikend na http://www.vikend.si/zabavna.htm
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
stoyc
Prispevkov: 6
Pridružen: 14 Apr 2008, 21:42

Hrvaški digitalni kanali v Ilirski Bistrici

Odgovor Napisal/-a stoyc »

Imam IPTV podjetja T2. Programska shema je dokaj pestra, čeprav so jo začeli v zadnjem času nekoliko spreminjati. Na našem koncu pa je možno spremljati tudi 4 hrvaške digitalne zemeljske kanale iz oddajnika Učka, od katerih dva nista v programski shemi T2. To sta Nova TV in RTL televizija (Hr). Z mojo anteno, ki jo imam na podstrešju, jih televizor ne najde- so verjetno prešibki signali. Ali mi lahko ponudite kakšno dobro anteno in verjetno tudi ojačevalec, ki jih imate v vaši ponudbi pa tudi za naše kanale- analogne iz Slavnika, ker bi včasih prav prišli, ker IPTV večkrat kaj nagaja in takrat ne morem gledati nič. Mi je skoraj malo žal, da sem prešel iz kabelske na IPTV, ker tam ni bilo nikoli problemov.
Hvala, Stoyc.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

UHF antene serije BLU. (BLU 920, 42o,424, 425) in ojačevalnike serije ES ali MAP.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
stoyc
Prispevkov: 6
Pridružen: 14 Apr 2008, 21:42

Odgovor Napisal/-a stoyc »

ANTENE napisal/-a:UHF antene serije BLU. (BLU 920, 42o,424, 425) in ojačevalnike serije ES ali MAP.
Ali ne bi bila boljša in cenejša opcija tale antena? http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/199
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Sprašujete o kvalitetnih antenah pri tem pa gledate na žep. Po tem vašem kriteriju je vsaka sobna antena primerna.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

sem namreč doma na Ravnah ne Koroškem

Odgovor Napisal/-a gost »

živjo! zanima me kaj naj naredim, da bom lahko sprejemal naše dgitalne programe ? sem namreč doma na Ravnah ne Koroškem in kolikor vem imamo odajnik za digitalne programe na Plešivcu -Uršlja Gora. imam lcd TV SHARP 32X20E in koliko vem ima ta mpg-2 sprejemnik pa me zanima kaj je dovolj ta vaš mpg-4 sprejemnik in ali je to vse kar potrebujem sa sprejem teh programov kateri odajajo v tem signalu. hvala za odgovor. lp
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V kolikor imate kolikor toliko soliden antenski sistem potem je morda rešitev že samo v nakupu modula glej na http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewto ... sc&start=0
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Borko
Prispevkov: 4
Pridružen: 10 Dec 2008, 21:35

Odgovor Napisal/-a Borko »

Mene pa zanima kaj pomeni pri antenah naslednje Razmerje naprej/nazaj 29dB?
Odgovori