Ojačanje GSM pogovornega signala

mobilna telefonija in prenos podatkov
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Ojačanje GSM pogovornega signala

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljeni

Na Vas se obračam glede slabe pokritosti glede GSM signala znotraj samega poslopja.
Izven objekta je pokritost signala odlična sami mobilniki pridobijo vse vrste signala od GSM,HDSPA,HDSPA+ in celo LTE, toda znotraj zaradi debelih sten signal upade na tako raven da je že samo GSM signal nezadovoljiv in prihaja do velikih motenj in prekinjanj med pogovorom.

Na objetku se trenutno uporablja tudi preko operaterja Telekom paket Brezžični LTE za katerega sem uredil na strehi dve usmerjeni anteni Iskra tela P-56 kateri sta priključeni na D'link 921 in se preko njega brez težav dosega LTE signal z hitrostojo 10/2 (zaradi operaterjeve omejitve), sedaj vprašanje katerega imam je ali je kakršnakoli opcija glede ojačanja signala preko obsotoječe opreme ker kolikor sem poizvedoval glede brezžičnih repetitorjev bi znalo delati težave za internetno povezljivost in tudi kolikor sem razumel je uporaba v SLO brez dovoljenja operaterja tudi nezakonita ali se mogoče motim?
Opcije preko pasivnih repetitorjev ne pridejo v poštev zaradi naprav katere niso na isti lokaciji tudi rešitev z Bluetooth slušalkami je bila že testirana toda je tudi neustrezna.
Dejansko sem vse opcije že izkoristil tako da se na vas obračam glede pomoči oz. predlogov.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Ojačanje GSM pogovornega signala

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Že kar nekaj časa nočemo imeti več opravka z brezžičnimi repetitorji. Edino rešitev ponujamo v klasiki to je antena , kabel in antenski adapter. Takole nekako  Slika Antenski adapter ADPT-024 Slika GSM antena P-36Obstajajo tudi rešitve preko WIFI kot so recimo Telekomov Komunikator, vendar tudi te rešitve niso najboljše (eho in podobne težave ..) 
Anten s kabli -in to tudi zelo dobrih, za GSM frekvenčno področje   je pa kar nekaj na voljo. Brezkabelskih rešitev pa kot sem dejal žal nič več.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori