Kako namestiti monoblok in kartica RTV SLO

Podpora kupcem naprav za sprejem satelitskih signalov
Odgovori
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Kako namestiti monoblok in kartica RTV SLO

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Pozdravljeni,

Najprej bi se rad zahvalil ker ste mi sprejemnik nastavili in sprogramirali.

Bi pa še mel eno vprašanje in sicer sem prej imel analogno SAT z enojnim LNB. Sedaj pa sem na ta krožnik zmontiral ta monoblok in naletel na težavo.NI mi čisto jasno kako zmontirat monoblock-ali mora bit v centru ali lahko objemko pritrdim samo za en LNB od monoblocka.
Sedaj sem si začasno zmontiral tako da sem pritrdil za LNB od astre lnb od hotbirda pe je zraven pa še pod kotom ca 45 stopinj glede na lnb od astre, ker je objemka takšna da ne morem pritrdit monoblocka tako da bi bila vodoravno. Tako da mi sedaj vleče samo astro.
Zanima me če imate kašen univerzalni nosilec ali objemko da bi lahko pritrdil ta monoblok pravilno.
Upam da se napisal približno tako da si lahko predstavljate.
Pa še nekaj ni mi čisto jasno: če kupim kartico za SLO-jo lahko vstavim direktno ali še rabim smart card ali kaj drugega.

LP brubar
-------------------
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Posebnih nosilcev za to ni. Monoblok mora biti vodoravno.

Slika


Satelitski sprejemniki (CI), ki nimajo že vgrajenega notranjega modula (čitalca dekodirnih kartic), potrebujejo za vstavljanje in dekodiranje satelitskih dekodirnih kartic zunanji prenosljivi satelitski modul (CAM) .
http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/431

MPEG 4 Viaccess Cam modul NEOTION POCKETd TV je namenjen izključno dekodiranju v viaccess sistemu kodiranih programov. (SLO, RED LIGHT, HRT)

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
brubar
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 Feb 2007, 21:57

Odgovor Napisal/-a brubar »

Nastavljeno sem imel na Astro, problem je pa v tem ker je objemka širša v vodoravnem položaju(tam so vijaki) in zaradi tega ne moram postavit v vodoravno vse ostale druge lege pa lahko. Bom probal malo objemko pobrusit.
Imam pa Kaon KSC 570, ki ima 2x CAM, torej rabim samo kartico RTV SLO?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Nisem še videl antene, na katero monoblok ne bi šel. Morda je vaša že v letih ali pa kakšna posebna, ki jo običajno ni na našem trgu.
KAON KSC ima dva prosta modulska mesta v katerega lahko vstavite modul katerega koli sisrtema kodiranja. Torej za slovensko kartico morate imeti ali kupiti modul viaccess.
V kolikor se vam s to kartico ne mudi, bi vam priporočal , da počakate do jeseni ko naj bi po napovedih RTV SLO prešla na najsodobnejši način kodiranja za katerega pa nihče ne ve kako se bodo obnašali sprejemniki z vgrajenimi čitalci in pa moduli. Zato ste lastniki sprejemnikov z možnostjo dokupa moduulov v prednosti saj v tem primeru ne bo zaradi SLO programov bilo potrebno menjati cel sprejemnik ampak samo posodobiti ali kupiti kompatibilen modul.
V kolikor pa vam se mudi s tem, pa vam lahko po zelo znižani ceni ponudim modul ZETA CAM ( 45 € ) ki zdajšnje kartice čita, kako pa bo s tem po uvedbi novega sistema pa vam ne morem dati nikakršnega jamstva, kakor ga tudi ne dajem za noben sprejemnik z vgrajenimi čitalci in module, ki jih trenutno prodajam.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
brubar
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 Feb 2007, 21:57

Odgovor Napisal/-a brubar »

Ja stara je približno 17 let, Grundig 100cm.
Bom pobrusil ali pa bomo v službi naredili kako objemko.
Z kartico bom pa počakal do jeseni.

Hvala in LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kar precej veliko anteno imate.Je elipsasta ali popolni krog?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori