Tri satelitske lege na eni offset anteni

Podpora kupcem naprav za sprejem satelitskih signalov
fatmir
Prispevkov: 40
Pridružen: 07 Nov 2005, 12:34

Odgovor Napisal/-a fatmir »

Še nekaj, a mi lahko narediš tistih 6 kablov iz lnb do swtich stikala s tistimi kleščami za stiskat konektorje, da ne bom več imel problemov, pa dodatno računaj!

lp
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Lahko pripravim seveda, vendar kar nekaj stane en kos glej http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/403
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
fatmir
Prispevkov: 40
Pridružen: 07 Nov 2005, 12:34

Odgovor Napisal/-a fatmir »

Kar daj še to, bo manj dela! Naslov imaš pod dodatni komentar!
fatmir
Prispevkov: 40
Pridružen: 07 Nov 2005, 12:34

Odgovor Napisal/-a fatmir »

A se te tri glave stiskajo med sabo, da bo sprejem dober.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Objemke se ne tiščijo, stisneš pač kolikor pusti LNB in stvar je gotova. In na metrski je to ravno prav, na 85 pa je optimalno če se stisnejo kovinske objemke kar pa pri ozkem TWINU ni izvedljivo. šele danes popoldan sem pripravil kable tako da gre jutri naprej. Ker gre na eni strani za krimp na drugi strani pa kompresijske konektorje sem jih že potegnil čez roko antene in čez strehce LNB.

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
fatmir
Prispevkov: 40
Pridružen: 07 Nov 2005, 12:34

Odgovor Napisal/-a fatmir »

Se pravi W2 satelit točno v center. Ostala dva pa zraven, razmaka med lnb-ji ni, rad bi nastavil preden bi dal anteno na drog, ker imam kar neprijetno lokacijo.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

To se obvezno na tleh naredi, potem samo merilnik na povezovalni kabel recimo HB, naciljaš v piko in delajo vse tri. Noter sem vrgel en list papirja za en drug komplet kjer je napisano kater satelit kaj lovi (ono stokrat že povedano levi desni in srednji gledano proti satelitu) sicer pa je podrobno že napisano na viewtopic.php?t=888, kamor lahko naprej postavljaš vprašanja
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
fatmir
Prispevkov: 40
Pridružen: 07 Nov 2005, 12:34

Odgovor Napisal/-a fatmir »

Sem montiral, za ulovit signal imam enga humax va-fox, ki je odličen za take stvari. Vsi trije sateliti okoli 95% signal z humaxovim va-fox sprejemnikom, kar je več kot odlično!
Seveda, brez dreamboxa ne gre!
bostjanh
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Jan 2008, 13:59

Odgovor Napisal/-a bostjanh »

Pozdravljeni,
da dodam še moje izkušnje in probleme z HUMAX 5400 in tremi ALPS konverterji.
:)
Antena Gibertini 100cm, trije ALPS konverterji. Prva montaža kako leto nazaj. Vse skupaj namontiral, potegnem .hnf za Humax-a in glej ga zlomka DELA :D. TV kanalov po naloženi listi okrog 3000 - z vseh treh satelitov: 13-16-19. Kakih 1500 dela brez problema, pri drugih Hmx nekaj jamra. Humaxov Signal meter kaže 90% na HotBird-u in signal quality kakih 30%. Pri drugih satelitih vidim le signal level, signal quality je 0 - nula!!!!! Mislim si, zihr je treba še kaj nastavit - in iščem, nalagam, nastavljam LNB,... NI
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kaj pa povezava preko spojke ali direktno na LNB?Izklopiti v Humaxa vs astikala in naložiti fabriški SW. Kaj pravi na to drugi sprejemnik.
Ali pa! Ko bo tisti ALPS ki dela delal v redu ga fizično odstraniti in na njegovo mesto dati drugega ne da bi pipnil anteno ali spreminjal nastavitve! Drugi dela na njegovem mestu??
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
bostjanh
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Jan 2008, 13:59

Odgovor Napisal/-a bostjanh »

Poskusil tudi zamenjavo LNB-jev med sabo. Zadeva res ni ponovljiva. V srednji lokaciji za 16 st. (Eutelsat W2) nikoli nič ne lovi. HB lovi, a ne hkrati z Astro. Je treba anteno zasukat. Očitno nekaj ne štima? :?:
Kaj na nosilcu je treba LNB.je dat eden do drugega ali na označenih luknjah? :?: :?
še kakšna ideja :idea: - je dobrodošla :!:
Hec je v tem, da ko daš search na Humax-u v trenutko še pokaže v spodnji vrstici modro, a takoj zatem nič.. javi le še searching fail...

Lp B.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Se orientirate na nebu?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
SavoS
Prispevkov: 53
Pridružen: 09 Okt 2006, 19:43
Kraj: Ĺ kofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SavoS »

Takole pri meni zgleda sprejem z 4 ih satelitov...

Samo malo potrpljenja pri nastvaljanju pa se vse da....

Slika



Ja vem... ni najlepše... a deluje.... bom spomladi nabavo eno multifeed anteno..mogoče celo wavefrontierko... :lol:
Octagon SF 918HD, WaveFrontier T90, 11x Diavolo

45° E - 1° W
bostjanh
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Jan 2008, 13:59

Odgovor Napisal/-a bostjanh »

Mi je že jasno. LNB-ji morajo biti povsem skupaj (pri mojih dimenzijah antene 4,2cm narazen=3st.)

Bom še to probal prestavit. :)
LP B.
fatmir
Prispevkov: 40
Pridružen: 07 Nov 2005, 12:34

Odgovor Napisal/-a fatmir »

A se da dogradit še 28.2E na tisiti gibertinki, ki so že montirani astra w2 in hotbird, ker je še en plac frej na diseq stikalu.
Odgovori