Povezava dveh anten na dva tv-ja.

Podpora kupcem, nasveti, sheme vezav, navodila ...
traktor
Prispevkov: 4
Pridružen: 26 Mar 2007, 21:15

Povezava dveh anten na dva TV-ja.

Odgovor Napisal/-a traktor »

Pozdravljeni.

Imam dve anteni ki bi jih rad združil za dva TV-ja, kaj bi moral kupiti za združitev ker če združim z T konektorji se slika poslabša, na enem tvju se skoraj nič ne vidi. mogoče kakšna shema kako to povezati in kaj moram vse kupiti.

Prek ene antene lovimo (nanos) SLO 1, SLO2, TV3

Druga antena z ojačevalikom iskra je na drugem kraju (širokopasovna, zgleda kot kvadrat) pa HRT1, HRT2, RTL, NIT TV (se mi zdi da je učka oddajnik)


Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Na podobna vprašanja sem odgovarjal tudi na drugih mestih, vendar je vprašanec vztrajal pri tem da se uporabi oprema , ki se že ima in pa dokup do maximalno 5 €

Klasičen sistem v razmerah kjer so potrebne dobre naprave dosega ceno satelitskega sistema in kakšno je vaše mnenje o tem ?

Sicer smo pa o tem kar preecej že govorili in si kar preberite ostale teme v tem poglavju.Recimo tale je že eden sicer bolj preprost http://antene-zupancic.si/phpBB2/viewtopic.php?t=369
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
traktor
Prispevkov: 4
Pridružen: 26 Mar 2007, 21:15

Odgovor Napisal/-a traktor »

Katero kretnico bi moral torej kupiti


iz treh anten ki so zvezane v eno lovim:

SLO 1 , C10
SLO 2 , C39
TV3 , C61
HRT1 , C11

Druga antena pa:

HRT 2 , C29
RTL C39
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
muholovec
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Jun 2007, 15:12

Odgovor Napisal/-a muholovec »

Zdravo.
Mene zanima kako bi povezal 2 kombinirani in 1 uhf anteno (in mogoče še eno kobinirano ali uhf) skupaj, za 2 TV. Mogoče imate kakšno sliko-skico načina priklopa?
Iskrena hvala za odgovor. :wink:
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Najenostavnejše kar z delilnikom obrnjenim na glavo .Vendar bo potreben ojačevalnik pod njim pa še usmernik pa delilnik za 2 TV ,konektorji kabli.

Poskušajte mi napisat katere kanale ali frekvence bo katera antena lovioila.Kaj res mora biti kombinirana antena? Iz vseh smeri lovite tudi VHF? Lahko vam kaj pripravim na podlagi tega , tisto najosnovnejše in najenostavnejše.

Tu najdete primerne delilnike.Dobri so tudi satelitski Lahko jih zlagamo več nivojsko npr. dvojni delilnik pa pod njim zopet dvojni pa iz tega na ebn vhod v pravo kretnico.Da se marsikaj
http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... /59_97_202

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
markob
Prispevkov: 3
Pridružen: 13 Jun 2008, 09:18

Odgovor Napisal/-a markob »

Pozdravljeni!

Ker imam praktično enako vprašanje bom uporabil kar tole temo.

Imamo dve klasični anteni in dva klasična TV-ja. ;)

Ena antena je obrnjena na Boč in z njo lovim TVslo 1,2, Kanal A, TV Maribor in menda nekaj z juga (RTL Tv, HTV1... --> to je bolj slaba slika).
Ta je takšna:
Slika

Druga antena je obrnjena na Pohorje in je tam samo z namenom da lovi Pop TV.
Ta je takšna:
Slika

Od obeh gre kabel v škatlo kjer imam AKO UHF K59 ojačevalnik in člen P 802. To sem vezal pred menda 10 leti (saj se vidi ali ne? ;) )in deluje bp še danes.
Slika

Slika na obeh TV-jih je dokaj ok.


Težava je v tem, da sem včraj želel preizkusiti DVB-T, ker sem dobil USB Tv pc kartico s podporo DVB-T. Iztaknil sem kabel iz TV-ja, vtaknil v kartico ampak enostavno nisem uspel dobiti signala. Pri skeniranju sem enkrat za trenutek opazil eno črtico in to je vse. Je pa res, da je tudi klasični sprejem s tem USB tunerjem nekaj slabši od druge PCI kartice v računalniku. Ampak mene zanima DVB-T.
Glede na to, da tvslo multipleks oddaja tudi z Boča kamor imam neoviran pogled očitno nekaj ne štima s to mojo napeljavo oz. ta antena ni primerna?
Ali bi moral dodati kakšen dodatni ojačevalnik za kanal 66 oz. drugo anteno ali kako bi to najlažje poštimal?

Imam še eno rezervno anteno takšne oblike, kot je ta zgoraj, ki je obrnjena na Boč in sem poskusil priklopiti za hec še to direkt na tuner (imel sem jo kar v sobi na mizi in je gledala na Boč) ampak ni bilo nič bolje.

Kakšni predlogi? Hvala.

LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Na Pohorje imate anteno postavljeno vertikalno: Ali gre DVB-T z njega tudi v tej polarizaciji? Za preizkus lahko anteno zasukate za četrt kroga in preverite če slika je ali pa date novo in jo priključite mimo vseh ojačevalnikov in usmernikov v kolikor gre za logaritmnično direktno v tuner DVB-T.

V kolikor bi radi obdržali zadevo takšno kot je in bi samo DVB-T kanal dogradili pa naročite kanalni ojačevalnik z enim vhodom za kanal 66. Imam na zalogi.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
markob
Prispevkov: 3
Pridružen: 13 Jun 2008, 09:18

Odgovor Napisal/-a markob »

Tista slika antene, ki je obrnjena na Pohorje je žal obrnjena, ker sem slikal spodaj gor. :oops: Antena je normalno horizontalno montirana. Obe sta na istem drogu. Zgoraj je za Pohorje, nižje za Boč. Na Pohorje drugače nimam dobrega pogleda, zato sem Pop TV komaj ulovil.

Tiste za Pohorje ne morem obrniti, ker potem ne bo PopTV-ja (edino za test). Lahko bi pa montiral npr. novo. Katero?

Mogoče nekaj takega: BLU420PLUS, BLU425F...??

Katera od teh dveh trenutnih bi bila bolj primerna za lovljenje signala DVB-T z Boča (K 66)?
Sam sem avtomatsko predvideval, da tista "smrekica"?

Bom poskusil še začasno tisto, ki je sedaj obrnjena na Pohorje obrniti na Boč, da vidim ali bo ujela DVB-T. Javim.

LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

BLU 425 se mi zdi najprimernejša.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
markob
Prispevkov: 3
Pridružen: 13 Jun 2008, 09:18

Odgovor Napisal/-a markob »

Wohoho! Sedaj sem odstranil vse in direkt zvezal tisto zunanjo "smrekico" (logaritemska?) in našel tvslo multipleks! Signal je 100%. Očitno je bila težava nekje s kakšnim kablom ali kaj... V glavnem deluje! Tudi slika je super.

Sedaj pa bom moral nekako vezati od te "smrekice" en kabel do PC-ja za DVB-T, en pa mora ostati do klasičnih TV-jev oz do ojačevalnika in P 802. Torej bi potreboval nek razdelilec? Katerega?

LP
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

..saj sem rekel čimmanj škatlic ki ponavadi nosijo zunanji in še lastni šum pa še selekcionirajo kakšne kanale. Delite pač z delilnikom za 2 TV ali 2 SAT in pri tem upoštevate potek 12 V.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
king_m
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 Jun 2008, 09:49

TV hišna napeljava

Odgovor Napisal/-a king_m »

Bom uporabil kar to temo, ker mi je sorodna....

Celotna napeljava po hiši (Rimske Toplice, pod Lisco) je že zelo stara in počasi a vztrajno zmanjkuje vseh programov na TV, medtem ko sosed lovi precej programov in to celo s sobno anteno.

Zato razmišljam o nabavi celotnega novega kompleta... gledal sem komplet AK 900

V hiši imam 2 TV-ja, kar bi klapalo s tem kompletom, zanima pa me, če je možno kasneje vsaj do enega TV-ja pripeljati tudi sliko s satelitske antene (v kolikor se kdaj odločim še za satelitski sprejem)?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

satelitska in uhf TV napeljava

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Nobenih problemov glede dodatne satelitske po istem kablu. Na vejo, ki bo imela SAT priključimo pri antenah združilnik, in če je ta veja tudi za radio zaključimo pri TV s trojno vtičnico, če je brez radia isti združilnik zrcalno. V kolikor se lahko vse TV oskrbuje z enega mesta pri anteni lahko drugače postavimo drugačne delilnike.Za vejo po kateri naj bi šla tudi SAT priporočam malo boljši kabel kot je mišljen v tem zemeljskem sestavu
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
king_m
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 Jun 2008, 09:49

TV sprejem preko strešne antene

Odgovor Napisal/-a king_m »

Malo sem razmišljal in po svoje sestavil nekaj... ker bi obdržal eno obstoječo UHF in VHF anteno.

Zanima me, če spodaj navedeni artikli klapajo med sabo in seveda vaše mnenje...

UHF antena DTX-22 F
Antenski ojačevalnik MA 044
2-vejni delilnik OHV 201
Koaksialni kabel INT SAT 110

+ F konektorji, itd.

Ali je možen osebni prevzem pri vas?
Odgovori