UHF antena ThreeStar

Podpora kupcem, nasveti, sheme vezav, navodila ...
Kupec
Prispevkov: 84
Pridružen: 27 Jul 2006, 17:22

UHF antena ThreeStar

Odgovor Napisal/-a Kupec »

Gost v spletni trgovini, sprašuje o: UHF antena ThreeStar - AZ 005.

Zanima me kako se ta antena odnese v praksi v krajih z slabo pokritim signalom. Zanima me tudi antenski malošumni ojačevalnik AMO 45 ki ga lahko priklopimo na to anteno bolje deluje ko navaden ojačevalnik, in ali lahko kombiniramo ta ojačevalnik in ga priklopimo preko ojačevalnika MAO36.

Za vaš odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

lp
Obiskovalec spletne trgovine
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Po informacijah iz terena oz od kupcev, ni slišati slabega, nasprotno nekateri so jo pohvalili.
Osebno bi vas samo opzoril, da so v prodaji dve inačici te antene in sicer S in E. S to razliko da je E močnejša iz čvrstejših materialov in tako vetrno in snegolomno manj občutljiva.
Sicer je pa to strešna UHF pasovna antena s priključnim F-konektorjem. Področje: IV V, Kanali: 21-69,
- posebnost antene - kratka dolžina (le 1,07m), z zelo dobrim dobitkom (17 dB),
- možnost enostavne vgradnje dodatnega ojačevalca (16 dB) AMO 045
( http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/231 ) Tudi v kombinaciji z MAO36 in predojačevalcem zna v redu fumkcionirati v krajih s slabimi sprejemnimi pogoji.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Madejan
Prispevkov: 11
Pridružen: 21 Sep 2006, 21:17

Odgovor Napisal/-a Madejan »

Razlika teh dveh anten S in E je samo v trdnosti antene ali ima tudi druge karakteristike drugačne, kako je opazna ta večja trdnost? Kakšna je cena?

Zanima me še nekaj v zvezi z predojačevalcem, kakšen predojačevalec bi bil potreben?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Mislim, da zaradi materialov parametri , ki pri anteni definirajo njene elektromagnetne lastnosti niso drugačni, kot sem dejal so morda prizadete le lastnosti s katerimi antena kljubuje agresiji okolja.
"S "antene ne držim odkar sem ugotovil , da obstajajo dve različni .
Saj sem napisal kakšen predojačevalec pride zraven to je ojačevalnik AMO 45 , ki ga jaz enostavno v kombinaciji s spodnjim master ojačevalcem poimenujem predojačevalec....
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Madejan
Prispevkov: 11
Pridružen: 21 Sep 2006, 21:17

Odgovor Napisal/-a Madejan »

Zanima me še če imate kakšne tabele odajnih programov in na katerih kanalih za odajnike KUM, KRIM in TRDINOV VRH.
Madejan
Prispevkov: 11
Pridružen: 21 Sep 2006, 21:17

Odgovor Napisal/-a Madejan »

Imate še mogoče za SLEME in KRVAVEC, ker iščem po internetu pa nenajdem nobenih podatkov, tako da nevem točno iz katerih odajnikov kaj lovim.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Podatke dobite na teletekstu rtv slovenija na strani 290.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Madejan
Prispevkov: 11
Pridružen: 21 Sep 2006, 21:17

Odgovor Napisal/-a Madejan »

Zdaj imam eno UHF iskrino logaritemsko anteno z 12dB dobitka, antena je obrjena vertikalno za sprejem POP TV-ja in je priklopljena na nek starejši večvhodni ojačevalnik ki ima verjetno ojačanje od 20-30 dB. Kvaliteta slike je za 2-3, odvisno od vremenskih pogojev. Hkrati mi pa ta antena tena sprejema SLO 2, nekaj hrvaških ter A KANAL. nekateri kanali so šekar uredu A Kanal pa je zelo slab.

Zdaj pa bi tej anteni dodal kanalski ojačevalnik za 29 kanal, kupil bi anteno ThreeStar - AZ 005, njenim predojačevalnikom AMO 45, ter najraje bi zamenjal stari antenski ojačevalnik z MAO36 (ker na starm ojačevalniku imam 1xUHF, 1xVHF3, 1xVHF1, ter vhod za radijsko anteno, nima panobene možnosti za napajanje predojačevalcev).

Imam pa še Veliko anteno "za perilo sošit" Ki mi sprejema SLO 1 na 3 kanalu, ter še eno logaritemsko za VHF in UHF področje, ki pa je trenutno odstranjena ker sem nodomestil z uno ki mi lovi POP TV.

Zdaj me pa zanima kako bi to priklopil skupaj da bi imel čim manj slabljenja ter najbolše ojačanje.

torej naslednje elemente:
VHF antena za 3 kanal
VHF/UHF logaritemska antena(pri kateri že imam delilnik na VHF in UHF
UHF logaritemska za 29 kanal
UHF antena ThreeStar - AZ 005
Kanalnski ojačevalnik
malošumni ojačevalnik AMO 45
ojačevalnik MAO36

ter ali bi potreboval še kakšne dodatne elemente.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Madejan napisal/-a: Zdaj me pa zanima kako bi to priklopil skupaj da bi imel čim manj slabljenja ter najbolše ojačanje, ter ali bi potreboval še kakšne dodatne elemente.
Risal bom zastonj ne vem pa za kolk denarja naj narišem ?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Madejan
Prispevkov: 11
Pridružen: 21 Sep 2006, 21:17

Odgovor Napisal/-a Madejan »

Nevem kolko pride, naj bo čim cenejša izvedba, že zdaj vidim da so elenenti kar dragi.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kako je s HRT2 in POP TV.Morata biti oba?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Madejan
Prispevkov: 11
Pridružen: 21 Sep 2006, 21:17

Odgovor Napisal/-a Madejan »

Ne, najbol se mi gre za POP TV. Hrvaške sem imel do zdaj s tem sistemom kr uredu, zdaj se mi njbol gre za POP TV in A KANAL ki ga nisem mogel sprejemati.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Odgovorili ste tako kot sem pričakoval. Zakaj sprašujem? Ravno ta dva programa dražita vso zadevo . V kolikor mora ostati HRT 2 vsaj takšen kakršen je potem je stvar dražja. Ga lahko odmislimo?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Madejan
Prispevkov: 11
Pridružen: 21 Sep 2006, 21:17

Odgovor Napisal/-a Madejan »

Seveda lahko, saj je tudi antena drugače polarizirana tako da bi bili rezultati slabši.
Madejan
Prispevkov: 11
Pridružen: 21 Sep 2006, 21:17

Odgovor Napisal/-a Madejan »

Ste mogoče že zrisali?
Odgovori