Ojačanje posamezne TV linije

Zunanje in sobne antene, združilniki, ojačevalniki ...
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Ojačanje posamezne TV linije

Odgovor Napisal/-a gost »

Lani poleti sem vas spraševal za nasvet, kako ojačiti signal na liniji oddaljenih TVjev (objava 959/960). Svetovali ste mi MINI Boost 12P. Ko sem se v sredini marca letos odločil za nakup, tega produkta ni bilo več na zalogi, zato sem izbral ojačevalnik AFI112T, ki se mi je zdel še kar podoben. Ko sem ga dal pred delilnik1, TV2 ni imela nobenega signala, TV1 pa je izboljšala moč slabih kanalov za 10x. Zato sem prestavil ojačevalec za delilnik samo na linijo TV1. Zanima me, kako naj ojačim linijo, ki gre na TV2, v neki neznani prihodnosti pa še na TV3 in TV4. Kam naj postavim ojačevalec in kateri? Prilagam skico, če je ne bo browser popačil.

Anteni: DVB-T SAT
Ojačevalec in združilnik: MAP401K
Primarna linija: 25m
Odcepnik signalov: na SAT in DVB-T
TV1 takoj za MAP401: direkt Sat , dvb-t gre najpraj na delilnik1, potem na ojačevalnik AFI112T, nato na TV1
TV2: za delilnikom1 je cca 15m kabla do delilnika2, potem še 10m kabla do TV2
TV3 in TV4: za delilnikom 2 je še cca 2m kabla do delilnika3, ter 4-5m do bodočih TV3 in TV4.
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Ojačanje posamezne TV linije

Odgovor Napisal/-a gost »

Dodajam sliko.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Ojačanje posamezne TV linije

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kako imate to pri prvem odvzemu? Iz odcepnika na sat in potem naprej proti TV in krožno preko ojačevalnika na delilnik 1? Čemu je tam delilnik 1?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Ojačanje posamezne TV linije

Odgovor Napisal/-a gost »

MAP 401 mi združi sat in dvb-t signala, odcepnik (lahko da sem ga poimenoval narobe in bi moralo pisati razdružilnik) mi pa signala razdruži. Sat gre nato neposredno v TV1, dvb-t signal pa najprej na delilnik1, nato ena veja gre na ojačevalnik in naprej na TV1, druga pa naprej na delilnik2. Delilnik1 je bil najprej mišljen, da bo za ojačevalnikom AFI112, ker pa je bil efekt ravno obraten, tako da na TV2 ni bilo signala, sem ojačevalnik prestavil za delilnik. TV2 je tako ostala s signalom kot prej. Predno sem kupil delilnik in ojačevalnik, sem linijo spojil kar v vtičnici. TV2 je imela boljši signal od TV1. Torej delilnik1 je tam zato, ker če bi bila ista linija ojačena z AFI112, TV2 bi ne imela signala.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Ojačanje posamezne TV linije

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

ne razumem kaj ojačate s tem ojačevalnikom ? Samo signal iz prvega delilnika za prvi TV? Sem vam takrat narisal kakšno shemo preden ste šli v nakup? Imate še morda številko računa ali pa vsaj datum naročila, da preverim kaj vse imate od delilnik komponent. Praviloma ojačevalnik postavljamo pred prvim delilnikom in če se le da delimo vse z ene točke, če pa gre tako kot ste vi narisali to je zaporedno pa je treba uporabiti odcepnike z različnimi odvzemnimi vrednostmi
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Ojačanje posamezne TV linije

Odgovor Napisal/-a gost »

Niste mi narisali, samo svetovali glede na opis. In tudi tam (objava 958) ste svetovali, naj ojačevalnik postavim takoj za napajalnik MAPa 401. Žal pa TV2 ni dobila signala TV1 pa takšen kot sem želel, medtem ko je pri taki postavitvi, kot sem narisal, vsaj za večino kanalov na TV2 dober sprejem (tako kot pred postavitvijo ojačevalnika afi112), TV1 pa ravno tako takšen signal, kot sem želel za vse kanale - torej odgovor je DA, ojačam samo signal od delilnika1 do TV1, ker v nasprotnem primeru se signal do TV2 zgubi (zaduši) oz. ne vem, kaj se z njim zgodi.
Številka 1. naročila 18.3.2014: 5562
Številka 2. naročila 16.3.2017: 7210

delilnik 3, TV3 in TV4 so v planu enkrat v prihodnje. Delilnik 2 sem kupil v neki lokalni trgovini in nisem prepričan ali je odcepnik ali delilnik. Ali je pomembno?
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Ojačanje posamezne TV linije

Odgovor Napisal/-a gost »

Torej, kakšen ojačevalnik priporočate, da kupim in kam naj ga namestim, da ojačam linijo za TV2,TV3 in TV4? ALi bi mogoče pomagalo, da bi ojačevalnike namestil pred posamezen televizor in kakšen bi moral biti, da bi ojačal signale, zmanjšal pa biterror? Ali bi pomagal na primer ojačevalnik za kabelsko, ki ojača do 30dB ali bi bilo bolje namestiti aktivno vtičnico za afi112t, in z njim ojačiti obe liniji?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Ojačanje posamezne TV linije

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

še vedno sem prepričan, da bi moral obstoječi AFI 112 sam pokriti vse izgube zaradi slabljenja. Točno bi moral vedeti kaj je kje priključeno.S podatki v decibelih. Celo še to , da bi moral že 401 vse pokriti. Ojačevalnikov ne smete več dodajat. Napajalnik mora biti nad razdružilnikom SAT /zemlja (imate sploh pravega?) Ojačevalnik AFI 112 pa takoj na izhodu zemlja iz tega istega razdružilnika. Še enkrat poglejte spodnjo sliko. Za delitve je pametno pri zaporedni vezavi kot jo imate vi uporabiti odcepnike ne pa delilnike .Izjema je zadnji razcep.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Ojačanje posamezne TV linije

Odgovor Napisal/-a gost »

Sem poskusil, kot ste predlagal. Odstranil sem delilnik1 in ga namestil na mesto delilnika3, coax kabel pa spojil kar v vtičnici, takoj za odcepnik, pred vtičnico pa namestil AFI. Rezultat je pri lepem vremenu kar zadovoljiv. S PCjem sem se priklopil tudi kot TV3 in je celo nekaj delalo (TV ima boljši sprejem kot PC zato pričakujem, da bo končno stanje v redu - ne vem zakaj). Bom videl danes 18.4., ko je zares slabo vreme. Zanima me le, če bi zamenjal delilnik2 za odcepnik: Zakaj naj bi bil na TV2 zaradi tega boljši sprejem, če bi dušil signal za 4dB?
Odgovori