Digitalna Satelistska za LCD in Full HD

Vse o opremi, katera omogoča satelitski sprejem
Odgovori
prcko
Prispevkov: 3
Pridružen: 26 Maj 2007, 13:39

Digitalna Satelistska za LCD in Full HD

Odgovor Napisal/-a prcko »

z očetom kupujeva krožnik in nek dekoder.
Pogoj je da bi lovila tudi digitalne kanale. To je v novejši ločljivosti Full HD.
Ker sva iskala po internetu in nisva našla nič kar bi nama ustrezalo, bi za svetovanje povprašal vas, nakar bi tudi vzela priporočen komplet in pa montažo če bi bila možna.
Doma smo iz Kočevja, imamo že satelitski krožnik in neki star dekoder. Tole bi porabil jaz v svoje namene.
Oče, je pa lastnik LCD televizorja in bi rad sprejemal tudi kak kanal v Full HD.
Na vašem forumu sem bral tudi v nekem kompletu Total TV na vaši strani in me zanima kako je s tem. Kaj točno pomeni če piše srbohrvaško(ali so podnapisi v cirilici ali v navadnem tekstu), predvsem za HBO.

še to. Dekoder naj bi imel tudi izhod HDMI.
janja
Prispevkov: 27
Pridružen: 08 Okt 2005, 18:24

Odgovor Napisal/-a janja »

Na HBO so podnapisi v latinici, a na mnogih drugih, verjetno še boljših programih prevečkrat ali pa vedno v cirilici. :cry:
prcko
Prispevkov: 3
Pridružen: 26 Maj 2007, 13:39

Odgovor Napisal/-a prcko »

V kakem formatu pa oddaja HBO. Ali oddaja recimo tudi digitalni signal visoke ločljivosti?:?:
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Sam gledam TOTAL in moje mnenje je da je tisto kar je vrednega in programsko primernega v TOTALU, podnaslovljeno slovensko ali srbohrvaško v latinici. Izjema je PINK in nekaj lokalnih srbskih programov.

Spodaj imate satelitske frekvence HD TV. Bodite pozorni na sisteme kodiranja. (kolona MODE, FTA pomeni neplačljivo)

http://www.antene-zupancic.si/index.php
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
prcko
Prispevkov: 3
Pridružen: 26 Maj 2007, 13:39

Odgovor Napisal/-a prcko »

nekako mi je sedaj s programi jasno. HD, so večinoma meni nezanimivi, vendar oče vztraja pri tem.
Nekako pridejo v poštev satelita HotBird in Astra. Ni mi še čisto jasno kaj pomeni določena črka oz. številka zdraven, samo bom že pogruntal.

Zanima katere naprave naj bi omogočale(reciver) za tak sprejem.
Po forumu sem bral tudi o nečem, kar naj bi bilo možno spremljati več satelitev z enim krožnikom.

Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Zakaj sem dal link na to stran? Da spoznate da neke vrhunske nam dostopne HD satelitske ponudbe ni. Razen če greste v tujino in vam nekako uspe dobiti njihovo ponudbo (kartice, sprejemniki) .

Od HD sprejemnikov prodajam le Humaxov model ki ga lahko vidite na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/274

Vztrajnemu očetu pa kar povedat naj si kupi najboljši cestni Audi pa naj z njim vozi po Veliki Planini.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori