Kabelska TV za 2 TV

Ojačevalniki, delilniki, odcepniki, vtičnice, koaksialni kabli
Odgovori
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Kabelska TV za 2 TV

Odgovor Napisal/-a gost »

doma imamo kabelsko televizijo Turnšek. Televizorja imata DVB-C. Prvi ima super sprejem, drugi pa zelo slab. Lovi samo analogne signale. Drugi je oddaljen približno 10m stran - kabel. Kakšen ojačevalec priporočeate.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Recimo, da je z vašo inštalacijo vse v redu (kabli, konektorji, vtičnice, delilniki ..) potem si lahko omislite tale ojačevalnik z vgrajenim delilnikom, ki premore tudi povratni pas , če bo to kdaj potrebno

veče o teh stvareh si lahko preberete tudi v drugih temah na viewforum.php?f=15
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Pozdravljen,
zanima me če so kakšen izkušnje z ojačitvijo TV signala operaterja Telemach.
Imam dve televiziji, od njiju je ena oddaljena cca. 40m od razvoda. Obe načeloma delujete, vendar se dogaja da ta bolj oddaljena izgublja signal. Včeasih so to samo kockice v sliki, drugiče, pa prav zašteka in nekaj čeasa ni slike.

Hvala in lep pozdrav!
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Odgovor podoben prejšnjim odgovorom. Ojačevalnik z delilnikom http://www.antene-zupancic.si/hisni-oja ... -1077.html , kvaliteten kabel, konektorje in dobra montaža pa izgub ne sme biti nobenih.
Zadnjič spremenil ANTENE, dne 29 Jan 2014, 07:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Imamo kabelsko televizijo (kabelnet logatec) in prej sem imel iz priklopa na hiši priklopljena dva TV-ja in slika je bila ok. Po novem sem to spremenil in sem en TV pustil tako kot prej (slika ok) na drugem kablu pa sem dal razdelilec in nanj priklopil obstoječi TV ter enega novega in sedaj so določeni kanali slabše slike. Kot sem videl imate pri vas veliko ojačevalnikov tako da bi namesto razdelilca dal ojačevalnik saj imam tam na podstrešju omarico z elektriko(od priklopa na hišo do omarice je cca 15m kabla). Najbolje bi bilo verjetno dati ojačevalnik kjer pride kabelj v hišo vendar tam nimam elektrike. Prosim, če mi svetujete kateri ojačevalnik (oziroma kaj drugega) naj dam in rad bi da bi imel štiri izhode da mi ga kasneje ne bo potrebno menjati.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tudi vi si lahko ogledate prejšnje odgovore.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Kabelska TV za 2 TV

Odgovor Napisal/-a gost »

Kakšen 2 kanalni signalni delilnik moram naročiti, da bi omogočal fiksno montažo v stensko dozo. Zaradi oslabljenega signala (prehodnih vtičnic) so Telemachovi delavci to odstranili in dodali klasični signalni delilnik iter kabel za priklop v televeziji ''kar tako pustili da gleda ven iz stenske doze''. Kakšne izdelke lahko nudite da bo signalni delilnik možen stenske montaže in da bo ob enem fino-montaža lahko elegantno zaključena.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Kabelska TV za 2 TV

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Napišite ali poslikajteTelemachove odcepnike (podatki v decibelih me zanimajo)
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Re: Kabelska TV za 2 TV

Odgovor Napisal/-a gost »

Trenutno nisem na objektu, bom šele v petek. Kolikor se pa spomnim je pa slabljenje nekje 3dB. Zanima me bolj kaj lahko nudite kot fiksno montažo, da bo eleganten izgled oz. da bi bilo tako kot pri montaži prehodne vtičnice.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Re: Kabelska TV za 2 TV

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Če gre za več zaporednih priključkov (etaže) in če je monter dajal običajne delilnike potem ni delano ravno tako kot bi bilo za pričakovati. Če gre za zaporedne odvzeme potem je bistveno bolje uporabiti odcepnike (fizično podobni delilnikom ki jih imate ali pa montirati dovolj kvalitetne prehodne vtičnice. Po naših trgovinah je resnično videti marsikaj zato tudi razumem, da so "Telemahovci" za reševanje z vtičnicami. Če imajo vaši delilniki slabljenja po 3 dB smo s prehodnimi vtičnicami ki jih imamo v trgovini tu nekje na istem https://www.antene-zupancic.si/advanced ... s=prehodna
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori