Kateri ojačevalnik za DVB-C

Ojačevalniki, delilniki, odcepniki, vtičnice, koaksialni kabli
Odgovori
soko
Prispevkov: 5
Pridružen: 11 Dec 2011, 17:07

Kateri ojačevalnik za DVB-C

Odgovor Napisal/-a soko »

Pozdravljeni!

Doma imamo kabelsko televizijo.
Pri tem je primerna nastavitev za sprejem digitalnega signala po navodilih ponudnika:
- simbolna hitrost 6875 kS/s
- modulacija 64QAM

Imamo več televizij, ki so priklopljene na kabel. Od tega so tri televizije, ki sprejemajo analogni signal (stare CRT televizije), tri televizije pa sprejemajo digitalni signal (imajo DVB-C). Vse televizije pa so povezane zaporedno (pri vsaki televiziji je delilnik).

Težava se pojavi pri zadnji televiziji, katera ima DVB-C in sicer sprejema signal (večino digitalnih kanalov) razen:
- kanal A in POP, TLC…, ki so na 610 Mhz in 634Mhz, (sploh ni slike)
- Fox Life,…, ki so na 586 Mhz in 578 Mhz (same kocke)

Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Da kar nekaj ojačevalnikov je na voljo.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
soko
Prispevkov: 5
Pridružen: 11 Dec 2011, 17:07

Odgovor Napisal/-a soko »

Deli se na eni točki ampak gre samo en kabel naprej - zaporedna vezava.

Kam pa je potrebno namestiti ojačevalnik - na začetek veje ali je lahko pred zadnjo televizijo, ki ne dela.

Kakšne pa so težave, če bi se odločil za še za kabelski internet poleg televizije? Kaj potem ni možno s tem ojačevalnikom?

Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Praviloma se montira čim bližje izvoru ali tik pred prvo delitvijo v hiši, no včeasih pod določenimi pogoji lahko tudi nekje vmmes, nikakor pa ne na koncu ali pri TV ki že čuti posledice slabljenja.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
soko
Prispevkov: 5
Pridružen: 11 Dec 2011, 17:07

Odgovor Napisal/-a soko »

Nisem se še fiksno odločil za ojačevalec, razmišljam še namreče med AS036R65 in AFI122T (ta naj b imel regulacijo ojačeanja in za izboljšanje nagiba).

Zanima pa me ali je dosti izgube če na ojačevalec namestim Adapter Fm- IECm in IECf, saj imam na sedanjih kablih že IEC konktorje.

Prav tako me zanima če je lahko zgoraj navedena ojačevalca uporabljam tudi če ne bom imel interneta, ker še nisem siguren za kabelski interenet (vsekakor pa bi raje imel takšnega na katerem dela internet).
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Lahko uporabljate tudi če ne bo interneta.Adapterji so profeionalna oprema in ne povzročeajo nikakršnih dodatnih slabljenj.
Imam pa pomisleke glede vašega priključevanja z klasičnimi IEC TV vtikači, ker je po stanovanjih videti marsikaj. Večina teh konektorjev, je neprimernih, slabih. In upam , da nimate sedaj delilnike , ki jih nekateri prodajalci imenujejo kar po vodovodarsko "T kosi" Samo stran z njimi .Nima smisla da se ukvarjate s tem kateri ojačevalec je boljši od drugega , če pa imate morebiti vso ostalo inšatalacijo vključeno s kabli in vtičenicami neprimerne .In to slednje ne glede na to , če so stvari novejšega datuma. Nasprotno marsikakšen kabel in element starejšega datuma po kvaliteti presega novejše predvsem azijske proizvode.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
soko
Prispevkov: 5
Pridružen: 11 Dec 2011, 17:07

Odgovor Napisal/-a soko »

Hvala za odgovor.

Inaštalacija je stara že kar nekaj let. Na kablih so po večini že original (tovarniško) nameščeni IEC konektorji, zato sem razmišljal o adapterjih F-IECm in IECf. Kablov pa ne morem zamenjati, ker so v steni brez cevi :(

Res pa je, da imam klasičene delilnike iz navadne trgovine. Zato sem razmišljal tudi o menjavi teh vendar bi jih zamenjal z 1-vejni odcepnikom BT 1-20 z adapterji F-IECm in IECf.

Žal ne morem zamenjati kablov, drugače bi celotno inštalacijo zamenjal, ampak glede na tovarniško nameščene IEC konektorje na kablih le te verjetno ni dobro dol rezat?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ta odcepnik ne bo v redu.Kupite delilnik LLS02.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
soko
Prispevkov: 5
Pridružen: 11 Dec 2011, 17:07

Odgovor Napisal/-a soko »

Glede na vaš nasvet sem se odločil za ojačevalec AS036R65 Fm-IECm in krat Fm-IECf.

Prav tako mi svetujete delilnik LSS02

Zanima me pa še nekaj in sicer glede na zapisano v temi
viewtopic.php?t=1327&postdays=0&postorder=asc&start=15

kjer ste svetovali naj zadevo reši z odcepniki, bi torej tudi jaz moral imeti odcepnike glede na skico-sliko?


Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Tudi lahko . Recimo zgornja dva z odcepnim slabljenjem 1-9 ali morda 1-12 (odvisno od nivoja v kablu) in druga dva 1-6, zadnji pa gre lahko tudi direktno preko f spojke ali pa dodate še en odcepnik 1-6 in ga zaključite s zaključenim uporom
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori